Hoi An Otelleri Ara

En uygun Hoi An otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Hoi An otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Hoi An Hakkında

Eskiden Fai-Fo ve Faifoo adlarıyla anılan Hoi An, Vietnam’ın Quangng Nam şehrinde konumlanıyor. Tarihi yaklaşık 2000 yıl öncesine kadar uzanan Hoi An’ın en ilgi çekici yerlerinden olan Eski Kent’i ise UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne adını yazdırmış durumda. 16. ve 17. yüzyıllarda Cham Krallığı’nın ana limanı olan Hoi An, günümüzde Vietnam’ın en turistik kasabalarından biri olma özelliğini taşıyor. Vietnam’ın en eski yerleşim yerlerinden olan Hoi An, sessiz sakin ve dingin atmosferi, Japon tüccar evleri ve görkemli Çin tapınakları ile her geleni kendine hayran bırakmayı başarıyor.

Birbirinden ilginç mimarileri, tapınakları, mezarları ve Purple Forbidden City’si ile her yıl binlerce turisti cezbeden Hoi An’ın Eski Kent’inde ise hardal sarısı taş evler, esnaf dükkanları, çarşılar ve tarihi binalar yer alıyor. Gezmek için en uygun dönemin mayıs, haziran ve temmuz ayları olduğu Hoi An en çok da zengin ve çok çeşitli mutfağıyla adından söz ettiriyor. Sadece Vietnam değil, aynı zamanda Japon, Çin ve Portekiz mutfaklarından da lezzetler tadabileceğiniz çok sayıda restoranın olduğu kasabada balıkçılık da oldukça gelişmiş durumda. Nehri çevreleyen devasa Hindistan cevizi ağaçlarının gölgesinde dilediğinizce vakit geçirebilir, Eski Kent’teki yöresel lezzetler sunan restoranlardan birine giderek dana noodle, salatası, pho, balık böreği ve çıtır kreplerin tadına bakabilirsiniz.

Hoi An’dan Vietnam’ın en ünlü plajlarına günübirlik gidebileceğiniz gibi bisiklet ve tekne turlarına da katılma imkanınız var. Kasabaya en yakın mesafedeki plaj olan Cửa Đại ve kuzeyindeki Bang Plajı’na ise araç kiralayarak ya da bisikletle ulaşabilirsiniz. Kasabanın alışveriş yapılabilecek en güzel yeriyse şüphesiz merkezden birkaç kilometre uzaklıkta yer alan Cam Nam Adası. Otomobil ve motosikletlerden çok bisikletlilerin olduğu Hoi An’ın birçok bölgesini bisikletle ya da yürüyerek gezmeniz mümkün. Hatta yılın bazı dönemlerinde düzenlenen şehir içi bisiklet turlarına katılarak rehber eşliğinde Hoi An sokaklarını keşfedebilirsiniz. Bisiklet turları genellikle 50 km ve 9 km’lik olmak üzere 2 farklı rotadan oluşuyor.