Hofn Otelleri Ara

En uygun Hofn otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Hofn otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Hofn Hakkında

Bilinen diğer bir ismi ile Höfn í Hornafirði olarak adlandırılan Höfn, İzlanda’nın küçük bir balıkçı yerleşimi. Ülkenin kuzeydoğusunda yer alan Höfn, hemen yakınlarında bulunan fiyortlar sayesinde her yıl pek çok turisti buraya çekiyor.

Çevresi küçük adalarla çevrelenen Höfn’de balıkçılık geçmiş yıllardan günümüze önemli bir geçim kaynağı. Bölgede hem botlarla balık tutma hem de tutulan balıkların tesislerde işlenmesi ticari yaşamda büyük pay sahibi. Şehir ve çevresinde bulunan fabrikalarda işlenen balıklar bölge ekonomisini uzun süredir canlandıran başlıca faktörlerden. Son yıllarda iyice gelişmeye başlayan turizmin payı ise giderek daha fazla yükseliyor. 007 James Bond ve Lara Croft Tomb Raider gibi birbirinden ünlü filmlerin bazı sahnelerinin burada çekilmiş olması ise turistler için cazibesini iyiden iyiye artırıyor.  

Şehre seyahat ettiğinizde kent merkezinde konaklayabileceğiniz birkaç otelden birine rezervasyon yaptırabilirsiniz. Çevreyi gezerken ayrıca süpermarket, mağaza, çiçekçi gibi yerleri bularak ihtiyaçlarınız için rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.  

Bölgenin son derece enteresan kültürel özelliklerine dair daha fazla bilgi için mutlaka yerel festivallere katılmalısınız. Her yıl temmuz ayının ilk hafta sonu düzenlenen ıstakoz festivali bu anlamda oldukça iyi bir başlangıç sayılabilir. Höfn ayrıca bölgenin jeolojik, ekolojik ve tarihi özelliklerini çok iyi yansıtan bazı müzelere ev sahipliği yapmasıyla biliniyor. Bölgeye seyahat ettiğinizde birkaç saatinizi bu yerlere ayırarak hem keyifli hem de kültürel anlamda oldukça doyurucu dakikalar geçirmeniz mümkün. 

Geçmişten bu yana önemli bir balıkçılık merkezi olan Höfn, lezzetli balıklar ve deniz ürünleri tatmayı hayal edenler için tam anlamıyla bir cennet. Bölgedeki küçük restoranlara gelerek menülerden seçim yapabilir, yerel mutfağın nefis örnekleriyle kendinizi şımartabilirsiniz.

Hiç şüphesiz Höfn seyahatiniz sırasında görebileceğiniz en olağanüstü ve ilginç yerlerden biri ise Gamlabúð. Bir süre ticaret merkezi olarak kullanılan yapı, sonradan mağazaya dönüştürüldü. Şimdilerde ise turistler için bilgilendirme merkezi olarak hizmet veriyor.  

Höfn ve spor denince akla gelen ilk alternatif futbol. Şehrin İzlanda liginde mücadele eden takımı heyecan dolu karşılaşmalarıyla biliniyor. Eğer tırmanış ve açık alanda yürüyüş gibi aktivitelerden hoşlanıyorsanız, bölgede siz de çeşitli spor aktivitelerinin tadını çıkarabilirsiniz.  

Bölgede iklim yaz ve kış aylarına göre oldukça farklılık gösteriyor. Yaz mevsimi geldiğinde gün içinde aydınlık geçen saatlerin sayısı da mevsim değişimine bağlı olarak artıyor. Eğer haziran ve temmuz gibi yaz aylarında Höfn ve civarına seyahat ederseniz, ortalama 9-10 derecelerde ölçülen sıcaklıklarla karşılaşabilirsiniz. Kış mevsiminde geldiğinizde ise termometrelerin genellikle 1-2 derece civarında gösterdiğini unutmayın.  

Höfn ayrıca güçlü karayolu bağlantıları sayesinde ulaşımı oldukça kolay bir yer. Yaklaşık 450 kilometre mesafede yer alan Reykjavik üzerinden araçla rahatça buraya gelebilirsiniz. Eğer hava yolunu tercih ederseniz, Hornafjörður Havalimanı’ndan başkent ve şehir arasında düzenlenen uçuşlarla seyahat edebilirsiniz.