Hof Otelleri Ara

En uygun Hof otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Hof otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Hof Hakkında

Almanya’nın güneyinde, Bavyera eyaletinde bulunan Hof şehri Çek Cumhuriyeti sınırında yer alıyor. Yapılan son sayımlara göre şehirde yaklaşık 45 bin kişilik bir nüfus yaşıyor. Muhteşem bir doğal çevre içinde yer alan kent aynı zamanda kendine has iki farklı yerel lezzet ile biliniyor. Bunlardan biri ‘’Schnitz’’ olarak anılan bir çeşit hotpot yani çeşitli soslara batırılarak yenen bir yemek. Diğeri ise caddelerde satılan leziz sosisler. Kentte ayrıca Schlappenbier adıyla da bilinen oldukça sert bir bira türü de çok seviliyor. Çek Cumhuriyeti sınırına çok yakın bir mesafede yer almasının da etkisiyle kentte Çek mutfağından farklı tatları bularak denemeniz de mümkün.

Hof’ta tarihi şehir merkezi son derece renkli ve gösterişli. Tam bir kültür ve sanat şehri olarak bilinen kentte görülmeye değer yerlerden biri de Hof Tiyatrosu. Yıl içinde çeşitli oyunlara ve gösterilere sahne olan tiyatro, çevre kentlerden ve kasabalardan da sanat tutkunlarını kendisine çekiyor. Şehirde düzenlenen Hof Uluslararası Film Festivali ise ülkenin farklı bölgelerinden sinema meraklılarını buluşturuyor. Ülkenin kültür ve sanat yaşamında zaman içinde gitgide daha önemli bir yere sahip olan festival günümüzde de bu alanda trendlerin en önemli belirleyicilerinden biri haline gelmiş durumda.

Hof’ta hava sıcaklığı ise bölgenin diğer kentlerine kıyasla genellikle yıl boyunca birkaç derece düşük. Bu nedenle kent ‘’Bavyera’nın Sibiryası’’ olarak da anılıyor. Şehre yılın hangi döneminde gelirseniz gelin özellikle serin geçen gecelere önlem olarak yanınızda soğuktan koruyan kalın giysilerinizi de getirmenizde fayda var. Kış aylarında Hof’ta sıcaklık sıfırın altına düşüyor. Yaz döneminde ise hava sıcaklığı genellikle 14-15 derece civarında seyrediyor.