5. Sayfa Helsinki Otelleri Ara

En uygun Helsinki otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Helsinki otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Helsinki Hakkında

‘Baltık’ın Cici Kızı’ olarak da adlandırılan Helsinki, Finlandiya’ya başkentlik yapıyor. 1550 yılında kurulan kent, 1812 yılından beri ülkenin başkenti. Bu açından en eski başkentlerde biri olarak da ayrı bir önem kazanıyor. 19. yüzyıldan sonra Rusların da etkisinde kalan şehir, Ruslar tarafından St. Petersburg’a benzetilmeye çalışılıyordu.

Kenti keyif alarak gezmek için en uygun mevsim; yaz. Yaz aylarında şehir merkezinde bulunan kafelerin bahçeleri yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. 610 bin kişinin yaşadığı kent, hem Baltık hem de İskandinavya bölgesinin önemli turistik rotalarından biri. Helsinki’nin merkezi Mannerheimintie veya kısacası Mansku, önemli kafeleri ve butik dükkânları ile Paris ve Milano’daki sokakları aratmıyor.

Şehirde genellikle Fince ve İsveççe konuşuluyor. Bununla beraber İngilizce konuşma oranı da oldukça yüksek. Göçmenlerin de yaşadığı kentte başka dilleri de duymak mümkün. Toplu ulaşımın yaygın olduğu Helsinki’de birçok yerli ve turistin tercih ettiği gibi bisiklet ile şehri keşfetmek de iyi bir fikir olabilir. Şehir merkezinin her tarafı bisiklet yolları ile çevrili. Helsinki’de dolaşmaya Senato Meydanı’ndan başlanılabilir. Meydanın etrafı müzeler ve kiliseler ile çevrili. Aleksanterinkatu Caddesi de butik dükkânlar ile görmeden dönülmemesi gereken yerler arasında ilk sırada.

Helsinki’nin sembolü Lutheran Katedrali de yürüyerek ziyaret edilebilecek yerlerden biri. Helsinki’nin otobüs terminali ve tren garı şehir merkezinde bulunuyor. Helsinki-Vantaa Uluslararası Havalimanı ise şehir merkezinden 17 kilometre uzaklıkta. Şehri merkezine 615 ve 620 numaralı otobüsler ile ulaşmak mümkün. 5 Euro’luk otobüs bileti havalimanından temin edilebilir. Otobüsler her 15 dakikada bir kalkıyor ve bilet yapılan tüm aktarmaları kapsıyor.

Helsinki Galeri