Halong Körfezi Otelleri Ara

En uygun Halong Körfezi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Halong Körfezi otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Halong Körfezi Hakkında

UNESCO tarafından dünyanın doğal harikası olarak tanınan Vietnam’ın kuzeydoğusundaki Halong Körfezi, hem yerel halk hem turistler için görülmeye değer, doğa manzaraları arasında yer alır.

Halong Körfezi’nde, ister lüks ister daha uygun bütçeli tekne turları ya da deniz uçağı ile gezinti yapabilirsiniz. Halong sahillerinde güneşlenmek, yüzmek, şnorkelli dalış, yürüyüş ya da balık tutmak gibi birçok aktivite ile harika zaman geçirebilirsiniz. Özellikle, bisiklet ya da tekne turlarıyla ulaşabileceğiniz Cat Ba Adası, turistlerin sıkça tercih ettiği ünlü koylardan biridir. Halong Körfezi’nin zümrüt yeşili açık sularında, "yüzen" balıkçı köylerini görebilir; gündelik hayatlarının bu eşsiz ortamını yakından tanıyabilirsiniz. Cennet Saray olarak da bilinen Thien Cung ve Mucizeler Mağarası olarak anılan Dau Go; mutlaka görmeniz gereken özel mağaralardır.

Fransız sömürge döneminin izlerini taşıyan Vietnam mutfağı; baharatlı, ekşi, tatlı ve acı ile çeşnilenen taze deniz ürünleri ve pirinçten oluşur. Ayrıca, vejetaryanlar için uygun, bol alternatifli sebze yemekleri bulmak mümkün.

Halong Körfezi için en iyi zamanlardan biri Kasım ayıdır. Mayıs’tan Eylül ayına kadar tropik fırtınalar görülebilse de; Halon Körfezi’nin yüksek sezonu Haziran ve Ağustos ayları arasında yaşanır. Yıl boyunca hizmet veren tekne turları, tropik fırtınalar söz konusu olduğunda güzergahlarını değiştirmeye ihtiyaç duyarlar. Ancak, keyfinizi kaçıracak uzunlukta fırtınalar görülmez.