Halmstad Otelleri Ara

En uygun Halmstad otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Halmstad otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Halmstad Hakkında

İsveç’in güneyinde yer alan bir kent olan Halmstad, Baltık Denizi kıyısında, son derece işlek bir limana sahip ormanlık bir kıyı üzerine kurulmuştur. Aynı zamanda Halland ilinin yönetim merkezi olan Halmstad, İsveç’in büyük kentlerindendir. Halmstad Kent Kütüphanesi, Halmstad Kalesi ve Mjellby Sanat Müzesi, kentin mutlaka görülmesi gereken yerlerindendir. Halmstad kentine dair tarihteki ilk kayıtlar 1307 yılına dek uzanmaktadır. Kent, 1320’li yıllarda bugünkü yerine taşınmış ve iki ana manastıra sahip olmuştur.

1619 yılında büyük bir yangın neticesinde tamamen yanan bu şehir, sonraki dönemde konumu nedeniyle hızla gelişip İsveç’in önde gelen ekonomik merkezlerinden biri olmuştur. 20.yüzyılda ise Halmstad, dünyaca tanınan bir kent haline gelmiştir. Halmstad Kalesi 17.yüzyıldan kalma bir kale olup son derece ilgi çekicidir ve şehir merkezine oldukça yakındır. Kale 1770 yılından itibaren birkaç kez restore edilerek günümüze ulaştırılmıştır. Kente yaklaşık 4 km mesafede yer alan Mjellby Sanat Müzesi ise sanatsal ve kültürel gezileri seven turistler tarafından tercih edilebilir. Ayrıca 1983 yılında kurulan Halmstad Üniversitesi, kentin en önemli eğitim kurumlarından biridir.

Halmstad hava ulaşımı Halmstad Kent Havaalanı ile sağlanabilmektedir. Havaalanı, kent merkezine sadece 4,2 km gibi son derece yakın bir mesafede yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine toplu ulaşım imkanı da vardır. İstanbul – Halmstad arası uçuşlar ise 3 veya daha fazla aktarma ile en az yaklaşık 13 saat 15 dakika sürmektedir.