Haiphong Otelleri Ara

En uygun Haiphong otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Haiphong otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Haiphong Hakkında

Hai Pong’u görmeden Vietnam’ı görmüş sayılmazsınız. Pek çok turistin “gerçek Vietnam” olarak adlandırdığı Hai Pong; başkent Hanoi’ye yalnızda iki buçuk saat uzaklıkta yer alıyor. Hem turistler hem yerel halk tarafından sıkça ziyaret edilen Hai Pong, popüler bir destinasyondur. 

Hai Phong'un neredeyse en ünlü cazibe merkezi Cat Ba adasında, vakit geçirmeden Hai Phong’un egzotik havasını içinize çekemezsiniz. 367 adadan oluşan takımadada grubu içinde Cat Ba; pitoresk doğal çevresi ve yaz aylarında yaklaşık 25 dereceye ulaşan sakin hava koşullarının da etkisiyle en popüler adadır. Kristal berraklığında suyunda dalış yapabilir, gününüzü yüzmeye ayırabilirsiniz. Manzarası ve deniziyle ünlü üç popüler plajından biri mutlaka size göre olan adada; plajların etrafında bulunan kafe ve restoranlarda lezzetli molalar verebilirsiniz. Hai Pong’da deniz keyfi yapmak için seçebileceğiniz bir farklı alternatif ise, hareketli bir sahil kasabası olan Do Son’dur. Okyanusa bakan bu güzel sahil kasabasında konaklamak isterseniz, erken rezervasyon fırsatlarını takip edebilirsiniz.

Hai Phong’u keşfe çıkmak için bisiklet turlarına katılabilirsiniz. Yerel halk tarafından Pho Tay olarak anılan, Tay Şehri etrafında düzenlenen bisiklet turlarından birine katılırsanız; Hai Phong Opera Evi Tiyatrosu'ndan Lac Long köprüsüne ve Tam Bac Bankası'na giden rotayı takip edebilirsiniz. Bu rotayı takip ettiğinizde Antik Köy'e ulaşarak, biraz fotoğraf çekmeyi de ihmal etmemelisiniz. Katedrale ulaştığınızda bir mola vererek, meydandaki kafelerden birinde bir kahve molası verebilirsiniz. Şehirde yavaş ve huzurlu bir hayatın akmakta olduğunun kanıtı Tam Bac Nehri üzerinde de muhteşem gün batımı manzarasını izleyebilirsiniz.

Hai Phong hakkında donanımlı bir bilgi birikimi sunan, şehrin antik çağdaki rolünü açıklayan, 1900 yılında inşa edilen Hai Phong Müzesi; gotik tarzında mimarisiyle de etkileyicidir. Müzeyi ziyaret etmek isterseniz, olağandışı çalışma saatlerini kontrol ederek, gitmeniz gerektiğini hatırlatalım. Müze, Çarşamba - Cuma saat 19:30 - 21:30 saatleri arasında hizmet veriyor.

1904 yılında inşa edilmiş, nefes kesen iç mekanları ile yaklaşık 400 seyirci kapasiteli Belediye Tiyatrosu olarak da anılan Great Theatre; bir Fransız mimarisinden esinlenilmiş, iki katlı güzel bir binadır. Güzel çiçek bahçesi, su çeşmesi ve ışıklandırmalarıyla bahçesinde güzel zaman geçirebileceğiniz bu etkileyici mekanda, iyi bir gösteri izleyebilirsiniz.

Vietnamlı bir kahraman, Hai Phong şehrinin kurucusu Le Chan'a adına inşa edilen Nghe Tapınağı; başlangıçta küçük bir tapınak olarak inşa edilse de genişleyerek, yerel halkın ve turistlerin ilgisini çeken bir kutsal mekandır. 17. yüzyılda Ly Hanedanlığı tarafından restore edilen ve yıllar boyunca birçok tadilattan geçen ünlü budist tapınağı Du Hang Pagoda; çan kulesi, Buda heykelleri, bonzai koleksiyonu ve bazı vintage bibloların bulunduğu güzel bir bahçeye sahiptir. Burada huzur dolu bir gün geçirebilir, budist ayinlerini izleyebilirsiniz.

Eski sömürge mahallesine yakın konumdaki Tam Bac Gölü’nde balık avlamaya gidebilirsiniz, balık avı ilginizi çekmiyorsa; gölün kıyısındaki yürüyüş parkurlarında trekking yapabilirsiniz. Şiirsel doğal manzaraları, kireçtaşı mağaraları, nehirleri, tepeleri ve denizi ile eşsiz bir güzelliğe sahip Trang Kenh’e düzenleyeceğiniz bir gezi ile kartpostal gibi fotoğraflar çekebilmek için fotoğraf makineniz mutlaka yanınızda olmalı.

Tipik Vietnam yemekleri bulabileceğiniz Hai Phong’da, deniz ürünleri ziyafeti çekebilirsiniz. Nem hai san, istiridye ve yöreye özgü kırmızı yengeç eriştesi, ıstakoz mutlaka denemeniz gereken lezzetler içindedir. Yıllık ortalama sıcaklıkların 23-24 derece arasında seyrettiği Hai Phong’a seyahat için en uygun dönem; Kasım ve Mart ayları arasındadır.