Hail Otelleri Ara

En uygun Hail otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Hail otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Hail Hakkında

Ha’il, Suudi Arabistan’ın kuzeybatısında yer alır. Şehrin nüfusu yaklaşık olarak 360 bindir. Bir tarım şehri olan Ha’il, Suudi Arabistan Krallığı’nın buğday üretiminin büyük bir yüzdesini karşılıyor. Ayrıca deve sütü üretimi için de önemli bir merkez olan Ha’il, vakti zamanında önemli kişilerin de beşiği olmuş bir yer. Hatim el Tai, Abdülaziz bin Mitab, Madawi Al-Rasheed, Mohamed Al-Deayea gibi Suudi Arabistan’ın önemli kişileri bu şehirde yaşamıştır.

Ha’il’de karasal iklim hakimdir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk geçiyor. Şehirde 32 bin kişiye eğitim veren Ha’il Üniversitesi bulunuyor. Üniversitenin şehir içinde çeşitli kampüsleri yer alıyor. Ha’il Bölge Havaalanı ile şehre ulaşmak mümkün oluyor. Barzan Pazar, Bahçe Mall, Barzan Sarayı, Qishiah Kalesi, Ha’il Müzesi ve Aja Palace gezilebilecek bazı noktalardır.

Pek çok eski bina, hurma bahçeleri ve bazı çok şaşırtıcı evler vardır. Otomobille kentin dışına çıktığınızda tepelere doğru yol alabiliyor ve orada harika manzaralar seyredebiliyorsunuz. Osmanlı hükümranlığı zamanından kalma kaleleri ve sarayları da görebilirsiniz. Bunların dışında çeşitli müzeler, kütüphane ve oditoryumlar bulunuyor ve buralardan Arap kültürü ve toplumu hakkında pek çok bilgi toplayabiliyorsunuz.