Hacımemiş Otelleri Ara

En uygun Hacımemiş otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Hacımemiş otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Hacımemiş Hakkında

Hacımemiş Mahallesi, İzmir’in renkli tatil merkezi Çeşme’de bulunan son derece popüler bir yer. Antika dükkanları ve dondurmacılarıyla göz dolduran mahallede gezerken eski taş evlerin arasında yürüyebilir veya kafelerde oturarak Alaçatı’nın keyfine varabilirsiniz. Üstelik burası Alaçatı’daki diğer noktalara göre çok daha huzurlu. Bu sayede gün boyu Çeşme plajlarından denize girdiğinizde ve yorulduğunuzda akşamüzeri Hacımemiş’e gelerek bir fincan kahve eşliğinde soluklanabilirsiniz.

Mahalle ve civarında hava sıcaklığı özellikle bahar aylarında seyahat için tam anlamıyla harika. Yazın gelirseniz, Hacımemiş sokaklarını biraz kalabalık bulabilirsiniz. Kış aylarında ise kuşkusuz mahalle en dingin dönemlerini yaşıyor. Bununla birlikte kışın Hacımemiş tamamen kabuğuna çekiliyor sanmayın. Özellikle yılbaşı öncesinde rengarenk ışıklarla aydınlatılan sokakları ve yanan şömineleriyle içinizi ısıtacak görüntüler sizi bekliyor.  

Hacımemiş seyahatiniz sırasında yazın Alaçatı’nın mavi bir gerdanlığı andıran denizinde yüzebilir, dünyaca meşhur rüzgarı sayesinde sörf yapabilir veya altın renkli kumsalda tüm günü tembellik yaparak geçirebilirsiniz. Eğer denizde yüzmek ve etrafta dolaşmak acıktırdıysa, hemen meşhur kumru sandviçlerden bir tane söyleyin. Sakızlı muhallebi ve meyveli dondurma ise Alaçatı sokaklarında ziyaretçileri bekleyen nefis tatlardan kuşkusuz en iyileri. Hacımemiş Mahallesi’ne gelmek için önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na uçmanız gerek. Daha sonra direkt havalimanından veya İzmir şehir merkezinden hareket eden Çeşme otobüslerine binerek buraya rahatça gelebilirsiniz. Mahallenin geceleri de tıpkı gündüzleri gibi canlı ve keyifli. Dolayısıyla bölgedeki Alaçatı otelleri için rezervasyon yaptırarak bir gece de olsa burada kalmalısınız.