Hacılar Otelleri Ara

En uygun Hacılar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Hacılar otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Hacılar Hakkında

Burdur şehir merkezinden yaklaşık 26 kilometre uzaklıktaki Hacılar, şehrin Merkez ilçesine bağlı tarihi bir köy. Dünya üzerinde göçebelikten yerleşik hayata geçilen ilk yerler arasında olan Hacılar, bu özelliğiyle hem Türkiye’den hem de dünya çağında pek çok arkeoloğun ilgisini çekiyor. Köyün adının hac yolculuğundan dönen 4 ailenin bölgeye yerleşmesi üzerine verildiği tahmin ediliyor.  

Batı Anadolu toprakları üzerindeki en eski yerleşim alanlarından olan köyün nüfusu 500’den biraz daha fazla. Geçmişten gelen geleneklerini günümüzde de halen yaşatan köy halkı, her yıl baharın gelişiyle birlikte toplu halde yağmur duasına çıkıyor.

Hacılar’a geldiğinizde yörede hayli meşhur olan asma yaprağı, nohut ve bulgur pilavı gibi nefis yemeklerden tadabilirsiniz. Köyde hava sıcaklığı bağlı olduğu şehir Burdur’la benzerlik gösteriyor. Hacılar’da hayli sıcak geçen yaz aylarında termometreler ortalama 25-30 derece civarında. Genel olarak Akdeniz ikliminin etkileri hissedilen köyde ılıman bahara karşın kışlar çok daha soğuk ve zorlu geçiyor. Hacılar’a ulaşmak için önce Burdur şehir merkezine gelerek buradan yaklaşık 30 dakika süren araç yolculuğu yapabilirsiniz. Dilerseniz Denizli gibi çevredeki şehirlerden de karayoluyla Hacılar Köyü’ne seyahat etme şansınız var. Köyde konaklama seçenekleri çok gelişmiş ve seçenekli sayılmaz. Burdur şehir merkezinde kalarak Hacılar’ı ziyaret edebilirsiniz.

Hacılar Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Kasım Mart 317,40 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.