Güzeloba Mahallesi Otelleri Ara

En uygun Güzeloba Mahallesi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Güzeloba Mahallesi otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Güzeloba Mahallesi Hakkında

Eskiden Çirkinoba adıyla bilinen Güzeloba, Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı mahallelerden. Yaklaşık olarak 30 bin nüfusa sahip Güzeloba’nın çevresinde Ermenek, Çağlayan ve Güzelbağ mahalleleri yer alıyor. 1970’li yıllara kadar farklı isimle adlandırılan Güzeloba’da Osmanlı döneminde yoğun olarak Rum nüfus yaşıyordu. Kurtuluş Savaşı’nın sonrasında ise bölgedeki Rum nüfus giderek azaldı. Yine eskiden karpuz ve darı darımı ile geçimini sağlayan bölgede günümüzde turizm önemli bir işkolu olarak karşımıza çıkıyor. 

Antalya’nın en turistik noktalarından Lara Plajı’nın yakınlarında yer alması, kuşkusuz Güzeloba’nın popülerliğinin artmasında büyük bir etken. Akdeniz iklimin etkisindeki mahallede kış aylarında ve özellikle mevsim geçişlerinde sağanak yağışlar etkili olabiliyor. Yaz aylarında ise Antalya şehrinin genelinde olduğu gibi Güzeloba’da hava sıcaklığı hayli yüksek. Bölgedeki denize yakın otellere rezervasyon yaptırarak özellikle yaz aylarında Güzeloba’da keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Mahallenin çevresini saran gece kulüplerinde akşam saatlerinden itibaren eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Güzeloba’daki alışveriş merkezlerine ise hem dünyaca ünlü markaların mağazalarını dolaşarak bir şeyler satın almak hem de hızlıca yemeğinizi yemek için gelebilirsiniz. Güzeloba’da hem büyük 5 yıldızlı tesisler hem de sadece birkaç odası bulunan küçük butik otel ve pansiyonlar hizmet veriyor. Güzeloba Mahallesi’nde ve Lara Plajı’nın diğer bölümlerinde büyük kaydıraklı havuzları bulunan gelişmiş tesislerde kalarak tatil yapabilirsiniz.

Güzeloba Mahallesi Semtleri