Guyana Otelleri Ara

En uygun Guyana otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Guyana otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Guyana Hakkında

Güney Amerika’da Brezilya’nın kuzeyinde yer alan Guyana, Karayip Denizi kıyısında bir ülke. Başkent Georgetown ise aynı zamanda ülkenin en büyük ve gelişmiş şehri. Tropikal iklimin hüküm sürdüğü Guyana yıl boyu yağış alıyor. Mayıs – ağustos ve kasım – ocak ayları arası yağışların en çok görüldüğü dönem. Yağışların en az olduğu şubat, mart, nisan, eylül ve ekim ayları ise ülkeyi ziyaret için en uygun zaman dilimleri.

Sıcaklık ülkede yıl boyu 25 ile 30 derece arasında ölçülüyor ancak bölge sürekli sıcak ve nemli rüzgârın etkisinde olduğundan hissedilen sıcaklık daha yüksek oluyor. Guyana’da geniş yağmur ormanları ve turistlerin ilgisini çeken çok güzel şelaleler var. Geziniz sırasında vaktiniz varsa mutlaka doğa yürüyüşlerine katılmalı ve ülkenin doğal ve bakir güzelliklerinin tadını çıkarmalısınız. Yürüyüş size yorucu geliyorsa atlarla yapılan doğa turlarını da deneyebilirsiniz.

Kalabalık su samuru toplulukları, siyah timsahlar, deniz kaplumbağaları ve tropik kuşlar Guyana’da görebileceğiniz hayvanlardan sadece bazıları. Guyana, halk dilinde ‘Sular Ülkesi’ anlamına geliyor ve ülkeyi baştanbaşa saran nehirlerde yetişen dev su nilüferleri müthiş bir manzara yaratıyor. Bembeyaz ahşap bir bina olan ve harika vitraylarla süslenmiş St. George’s Anglikan Katedrali, Damerara Nehri üzerinde yüzen Damerara Horbour Köprüsü, Guyana Ulusal Müzesi ve tabi ki Kaieteur Ulusal Parkı Guyana ziyaretçilerinin görülecek yerler listesinin başında geliyor.

Guyana mutfağında yerel lezzetlerin yanı sıra Asya ve Güney Amerika yemeklerini de bulabilirsiniz. Bol miktarda tropikal meyvenin yetiştiği ülkede fast food ürünlerin tüketimi de oldukça yaygın. Tuzlama balık, farina adı verilen bir tür pilav ve yöresel yahni Guyana’da deneyebileceğiniz yerel tatlardan.

Guyana güvenlik seviyesi düşük bir ülke. Özellikle basit hırsızlık ve kapkaç olaylarına çok sık rastlanıyor. Bu nedenle geziniz sırasında üzerinizde değerli eşya ve yüklü miktarda nakit bulundurmamaya özen göstermelisiniz. Geceleri yalnız dolaşılması ya da ıssız sokaklara girilmesi tavsiye edilmiyor.

Bulaşıcı hastalıklar konusunda da dikkatli olmakta fayda var. Mutlaka kapalı şişelerde satılan sulardan içmelisiniz ve sokaklarda satılan açık yiyecekleri tüketmemelisiniz. Ülkeye girmeden önce sıtma, tifo, hepatit gibi salgın hastalıklara karşı aşı olmanız öneriliyor.

Sahip olduğu baş döndürücü doğal güzelliklerle ziyaretçilerini hayran bırakan Guyana’ya uçarak ülkeyi keşfetmek için en uygun bilet fırsatlarını Enuygun.com’da bulabilir, karşılaştırabilir ve hızla satın alabilirsiniz.