Güney Kore Otelleri Ara

En uygun Güney Kore otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Güney Kore otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Güney Kore Hakkında

Kore Yarımadası’nın güneyinde yer alan Güney Kore, resmi adıyla Kore Cumhuriyeti olarak da bilinir. Doğu Asya’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Güney Kore’nin komşuları ise Çin Halk Cumhuriyeti, Kuzey Kore ve Japonya. Genel olarak dağlık bir arazide kurulan ülkenin iklimi ise ılıman ve genellikle yıl boyu büyük sıcaklık farklılıkları görülmüyor.

Tarihi milattan önce 2000’li yıllara dek uzanan Güney Kore, dünyanın en eski uygarlıklarından biri. Aynı zamanda Asya’nın en gelişmiş 4 ekonomik gücünden biri olan Güney Kore’de başta elektronik ürünler ve teknoloji olmak üzere çok sayıda gelişmiş sanayi kolu var. Otomotiv ve makine endüstrisinin de son derece gelişmiş olduğu ülkede teknolojinin de etkisiyle yaşam standartları hayli yüksek.

Kıyılarında birçok yarımada ve ada ile çevrili Güney Kore’de hava koşulları denize kıyısı olan bölgelerde daha ılımanken iç kesimlere gidildikçe daha karasal bir iklimin de etkisiyle sıcaklıklar bir miktar düşüyor. Ülkede yaz aylarında sıcaklıklar ortalama 30 derece civarında. Kış mevsiminde ise zaman zaman 0 derecenin altına düşüyor ve kar yağışı görülüyor.

Nüfusunun büyük bölümü Kore kökenlilerden oluşan Güney Kore’de az sayıda Çinli de yaşıyor. Ülkede göç oranı genel olarak çok düşük. Yurt dışında yaşayan Güney Korelilerin dünyada en çok tercih ettiği yerlerin başında ise Amerika’nın Kaliforniya eyaleti geliyor. Kaliforniya’da yaşayan Koreliler, genellikle bu bölgede yer alan teknoloji ve bilişim şirketlerinde çalışıyorlar. Güney Kore’de resmi dil Korece olsa da halkın büyük bir bölümü İngilizce de konuşuyor. Dini inanış olaraksa nüfusunun yarıya yakını Hıristiyan olan ülkede Budistler ve eski bir Çin öğretisi olan Konfüçyüsçülük inanışını benimseyenler de var.

Pusan, Incheon, Daegu ve Ulsan gibi önemli şehirlere sahip Güney Kore’nin en çok ziyaret edilen bölgesi ise başkent Seul ve çevresi. Güney Kore aynı zamanda son derece hareketli ve eğlenceli kutlamalarıyla biliniyor. Ülkede her yıl 15 Ağustos günü kutlanan Kurtuluş Bayramı ve 24 Mayıs’ta kutlanan Buda’nın Doğum Günü renkli görüntülere sahne oluyor. Ayrıca yeni yıl ve Noel de sokak ve caddelerin süslendiği, eğlenceli ve hareketli zamanlar. Pusan Uluslararası Film Festivali ise dünyanın farklı ülkelerinden film tutkunlarının buluşma noktası.

Tam anlamıyla bir zıtlıklar ülkesi olan Güney Kore’de eski ile yeni, geleneksel ile teknoloji bir arada uyum içinde yaşıyor. Çok gelişmiş bir mutfak kültürüne ve geleneğine de sahip Güney Kore’de en önemli lezzet alternatifleri balıklar, su ürünleri, soya fasulyesi ve pirinç şarabı. ‘’Kimchi’’ adıyla bilinen acı lahana turşusu ve ‘’gochujang’’ olarak anılan acılı biber ezmesini de ülkede tadabilirsiniz.

Güney Kore’de çok gelişmiş bir barbekü kültürü de var. Ülkenin neredeyse her bölgesinde karşınıza çıkacak barbekü restoranlarında lezzetli etleri geleneksel soslarla birlikte tadabilirsiniz. Çayın da önemli bir yeri olan ülkede dünyaca ünlü ginseng çayını mutlaka denemelisiniz. Eğer daha tanıdık lezzetleri tatmak isterseniz, ülkede özellikle başkent Seul’de Türk yemekleri sunan çok sayıda restoran bulabilirsiniz.

Başkentte gezip görebileceğiniz yerler arasında aynı zamanda harika bir şehir manzarası sunan N Seul Kulesi ile Namsan Park, geleneksel Kore evlerini keşfedebileceğiniz Buckhon Hanok Köyü ve Kore Savaş Anıt Müzesi gibi yerler ilk sıralarda geliyor. Ülkenin bir diğer önemli şehri Pusan’da Kore Türk Şehitliği’ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca şehrin göz alıcı plajlarında denizin ve güneşin keyfini de doyasıya yaşayabilirsiniz.

Güney Kore’den alabileceğiniz hediyelik alternatifleri arasında ise geleneksel minyatür hediyelikler, ahşap ve gösterişli kutularda sunulan çay çeşitleri ve pirinç şarabı gibi alternatifler var.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 90 güne kadar vize gerekmeksizin seyahat edebileceği Güney Kore için en uygun uçuşları Enuygun.com’dan karşılaştırarak tüm uçuşları listeleyebilir ve biletinizi kolayca satın alabilirsiniz.

Güney Kore Semtleri

Güney Kore Seyahat Yazıları