Ana sayfa   Otel   Türkiye   İstanbul (Büyükşehir)
2.279 tesis
  İstanbul Avrupa Yakası
1.125 tesis
  Gümüşyaka

Gümüşyaka Otelleri

En uygun Gümüşyaka otel fiyatları arasında sıralama ve karşılaştırma yapabilir, en ucuz Gümüşyaka otellerini listeleyebilirsiniz.

 1. Silver Palace & Spa Hotel

  Gumusyaka merkez mah 966 sok No 3 Silivri

  Kahvaltı seçenekli
  1. popup image
  2. popup image
  3. popup image
  4. popup image
  5. popup image
  6. popup image
  7. popup image
  8. popup image
  9. popup image
  10. popup image
  11. popup image
  12. popup image
  13. popup image
  14. popup image
  15. popup image
  16. popup image
  17. popup image
  18. popup image
  19. popup image
  20. popup image
  21. popup image
  22. popup image
  23. popup image
  24. popup image
  25. popup image
  26. popup image
  27. popup image
  28. popup image
  29. popup image
  30. popup image
  31. popup image
  32. popup image
  33. popup image
  34. popup image
  35. popup image
  36. popup image
  37. popup image
  38. popup image
  39. popup image
  40. popup image

  Bu otel için yorum bulunmamaktadır.

Gümüşyaka Rehberi

Gümüşyaka Hakkında

Gümüşyaka, Silivri’ye bağlı bir mahalledir. Tekirdağ sınırında yer alır. Artık İstanbul’un bir anlamda da en batı noktasıdır. Genelde yazlıkların yer aldığı, yazın nüfusun arttığı, kışın ise sakin bir hayatın yaşandığı yerdir. Sahil boyunca hem yazlıklar hem de oteller yer alır. Alışveriş vs. için genelde insanlar Silivri ya da Tekirdağ’a gitmeyi tercih eder. Yazın sahili oldukça hareketlidir. Yazın özellikle hafta sonları nüfus çok kalabalıklaşır.

Bizans döneminde adı Herakliapolis olan Gümüşyaka, Atina ve Edirne’den gelen yolcuların konakladıkları bir yer olarak kurulmuş. Osmanlı İmparatorluğu’nda ise önce Mahmut Şevket İnci Paşa tarafından Belkıs Hanım’a düğün hediyesi olarak verilmiş daha sonra göçmen köylüler tarafından satın alınmış. Eskinin bu yolcu konaklama yeri günümüzde yazlıkçı semti olarak kullanılıyor.

Gezilecek Yerler:

Tekne Turu: Silivri sahilinden kalkan teknelerle Gümüşyaka ve çevre koylarını gezebilirsiniz.

Gümüşyaka Sahili: Kafe, restoran çay bahçesi gibi yerlerin bulunduğu Gümüşyaka sahili buranın en hareketli yeridir.

At çiftlikleri: Silivri ve çevresinde çok sayıda at çiftliği vardır. Buralarda aynı zamanda binicilik dersleri de verilir.

Selimpaşa sahili: Selimpaşa sahili, Silivri’nin solunda kalır. Buranın da güzel geniş bir sahili vardır. İçerisinde çay bahçeleri, restoranlar bulunur.

Piri Mehmet Paşa Camisi: Kanuni Sultan Süleyman zamanında sadrazamlık yapan Piri Mehmet Paşa, çiftliğinin bulunduğu Silivri’ye bir de cami yaptırmıştır. Cami 500 yılı aşkın süredir ayaktadır.

Gece Hayatı:

Gümüşyaka’da eğlence hayatı yazın oldukça hareketlidir. Mekan isimleri zaman zaman değişse de sahilde disko ve kafeler bulunur. Silivri sahili de yakın olduğu için oradaki kafe, bar, çay bahçesi gibi yerlere gidilebilir. Silivri sahilde ayrıca balık lokantaları da bulunur.

Ulaşım:

Silivri’den İstanbul’a sürekli küçük otobüsler kalkar. Bunlar İstanbul’da Yenibosna’ya kadar gider. Silivri, Gümüşyaka mahalleri arasında minibüsler de çalışır. Gümüşyaka’ya en yakın havalimanı İstanbul Atatürk Havalimanı’dır.

Havaalanına ulaşım için Silivri-Yenibosna otobüslerini kullanabilirsiniz. Bu özel halk otobüsleri Yenibosna’da havaalanına giden metronun yanında dur. Buradan bir durakla havaalanına kadar gidebilirsiniz.

Bunları Yapmadan Dönmeyin:

Gümüşyaka sahilinde yürümeden,

Silivri ve Selimpaşa sahillerine gitmeden,

At çiftliklerini gezmeden,

Silivri yoğurdunu yemeden,

Piri Mehmet Paşa Camisi’ni gezmeden dönmeyin.

Alışveriş:

Selimpaşa’da yazın genelde sahilde el işi takı ve hediyelik eşya satan tezgahlar oluyor. Buralardan dilerseniz bir şeyler alabilirsiniz. Onun dışında daha kapsamlı alışveriş yapmak için Silivri’ye gitmeniz gerekir.

x