Gümüşsuyu Otelleri Ara

En uygun Gümüşsuyu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gümüşsuyu otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gümüşsuyu Hakkında

İstanbul’un Avrupa yakasında kurulan Gümüşsuyu Mahallesi, şehrin iş, eğitim ve kültür gibi alanlarda göz bebeği sayılabilecek noktalarından. Dolmabahçe Sarayı ve İstanbul Boğazı’nın enfes manzarasını tepeden gören mahallede pek çok teras bar ve restoran yer alıyor. Gümüşsuyu Askeri Hastanesi ile İstanbul Teknik Üniversitesi’nin kampüsü ise Gümüşsuyu’ndaki belli başlı tarihi yapılardan. Beyoğlu’na bağlı Gümüşsuyu’nun çevresinde Vişnezade Mahallesi, Şehit Muhtar Mahallesi, Cihangir Mahallesi ve Kocatepe Mahallesi bulunuyor.

Gümüşsuyu’ndaki çok katlı apartmanlardan eşine az rastlanır türden manzarayı seyrederek semtin tadını çıkarabilirsiniz. Yakınlarda yer alan Taksim Gezi Parkı’na ise kısa yürüyüşler ve keyifli bir çay molası için gelebilirsiniz. Gümüşsuyu’nda ve yakınlarında pek çoğu uluslararası zincirlere bağlı büyük ve lüks oteller yer alıyor. Bu tesislere rezervasyon yaptırdığınızda aynı zamanda semte yürüme mesafesindeki Taksim Meydanı’na kolaylıkla ulaşabilir, metroyu kullanarak Avrupa yakasındaki diğer semt ve ilçelere yolculuk yapabilirsiniz.

Taksim ile Beşiktaş arasında uzanan ve Gümüşsuyu’nun önemli cazibe merkezlerinden olan İnönü Caddesi üzerinde daha çok seyahat acenteleri bulunuyor. Üstelik caddede Çin, Japon ve Hint gibi Asya ve Uzakdoğu mutfaklarından örnekleri tadabileceğiniz farklı restoranlar da var. Osmanlı döneminde burada yer alan tarihi kışlalar sayesinde askeri bir kimlik kazanan Gümüşsuyu, bugünlerde daha çok ticari ve sanatsal yönüyle ön planda. Mahalle ve civarındaki otellerde kalarak şehrin kültürel ve sanatsal etkinliklerine kolayca katılabilir, İstanbul’un her anlamda merkezinde olabilirsiniz.