Gümüşlük Otelleri Ara

En uygun Gümüşlük otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gümüşlük otellerini listele.

Gümüşlük Hakkında

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı en sakin tatil beldelerinden biri olan Gümüşlük’te Bodrum’a göre çok daha uygun fiyata tatil yapmak mümkün. Bizans döneminden ve daha eski zamanlardan kalma antik kalıntılar, tarihi binalar, harika bir sahil kasabası olan Gümüşlük’ü daha otantik bir yer haline getiriyor. Ünü tüm Türkiye’ye yayılmış olan Tavşan Adası da Gümüşlük sınırları içerisinde yer alıyor. Gümüşlük ve çevresinde başlıca gezilecek yerler, Tavşan Adası’na giden yol olan tarihi Kral Yolu, Bodrum Kalesi, Mindos Antik Kenti, Peksimet Boğazı, Sualtı Arkeoloji Müzesi, Halikarnas Mozolesi ve beyaz badanalı evleriyle göz kamaştıran Bodrum merkezi. Çok sayıda kiralık yazlık evin olduğu Gümüşlük’te kısa süreli kalacaksanız, butik otel veya pansiyonları tercih edebilirsiniz. Ayrıca bölgede kamp alanları da mevcut. Hem Akdeniz hem de Ege ikliminin etkilerinin görüldüğü Gümüşlük’ün en güzel özelliği, dört mevsim ziyaret edilebilir bir yer olması.

Bodrum’a yakınlığı nedeniyle popüler bir tatil destinasyonu olan Gümüşlük’te ve çevresindeki ilçelerde gerçekleşen en ünlü festivaller, Bodrum Mandalina Şenliği (ocak), Gündoğan Sucuk Şarap Festivali (şubat), !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali (Gümüşlük – şubat), Slow Cheese Bodrum Peynir Festivali (mart), Filmmor Kadın Filmleri Festivali (mart), Bodrum Global Run (nisan), Ortakent Yahşi Bahar Festivali (mayıs), Uluslararası Bodrum Dans Festivali (mayıs), Uluslararası Bodrum Modern Dans Festivali (haziran) ve Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali (temmuz).

Milas-Bodrum Havalimanı’ndan yaklaşık 60 km mesafede yer alan Gümüşlük’e gelmenin en kısa ve pratik yolu hava yoluyla ulaşmak. Bodrum’dan 25 km uzaklıkta konumlanan Gümüşlük’e şehirlerarası otobüslerle de gelebilirsiniz.

Gümüşlük Galeri

x