Gümüşlük Otelleri Ara

En uygun Gümüşlük otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gümüşlük otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gümüşlük Hakkında

Mavi ile yeşil tonlarının kuşkusuz birbirine en fazla yakıştığı yerleşimlerden olan Gümüşlük, Bodrum’a bağlı turistik bir mahalle. Yarımadanın batı sahillerinde yer alan Gümüşlük, daha çok yan yana sıralanan balık restoranları ve huzurlu atmosferiyle turistlerin gözdesi. Antik dönemlerde ‘’Myndos’’ adıyla bilinen eski kentin yakınlarında kurulan mahalle, günümüzde daha çok huzurlu bir atmosferde lezzetli balıkları tatmak ve bölgeye özgü renkli hediyelik eşyalardan satın almak isteyen gezginler tarafından ziyaret ediliyor. Muhteşem sahiliyle adeta herkesi kendine aşık eden Gümüşlük, rivayete göre ismini tepelerinde bulunan eski gümüş madeninden alıyor. Konuya dair başka bir düşünceye göre ise turistik mahalle adını akşam saatlerinde gümüş rengine kavuşan göz kamaştırıcı denizine borçlu.

Bazıları Avrupa’dan buraya göç eden yabancılar tarafından işletilen Gümüşlük otellerinde kalarak bölgenin huzur dolu atmosferini doyasıya soluyabilirsiniz. Gümüşlük’te yer alan tesislerde konuklara genellikle patlıcan reçeli, çökelek, beyaz peynir ve karpuz gibi Bodrum yöresinde çok sevilen lezzetlerden meydana gelen hayli doyurucu kahvaltılar servis ediliyor. Bölgede her şey dahil hizmet sunan büyük otellerden ziyade genel olarak az odalı küçük ve butik tesisler mevcut. Yüzme havuzu, özel plaj, tesislere ait otopark, 24 saat resepsiyon, teras, kuru temizleme ve çamaşırhane ise Gümüşlük otellerinde müşterilere sağlanan olanaklardan bazıları.

Adını üzerinde yaşayan tavşanlardan alan Tavşan Adası, Gümüşlük gezilerinin önemli uğrak noktalarından. Geçmişte mitolojik karakterlerle özdeşleşen pek çok efsanede ismi geçen adaya sahilden yürüyerek ulaşmak mümkün. Ayrıca Gümüşlük sahilinde dalış ve tekne turu gibi aktiviteler de hayli popüler. Eğer bu alanda deneyiminiz yoksa dahi alanında uzman eğitmenlerden destek alarak mavi dünyanın derinliklerini keşfedebilirsiniz. Gümüşlük İskelesi’nden yolcularını alan tekneler ise Çatal Adası, Büyük Edremit, Küçük Edremit ve Çavuş Adası gibi noktalara uğruyor. Neredeyse tüm gün süren turlara katıldığınızda sabah saatlerinden akşama dek masmavi sularda yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. 

Gümüşlük’e Bodrum Havalimanı üzerinden ulaşım son derece hızlı ve pratik. Bodrum’un Ege’ye açılan turistik mahallesine ayrıca ilçe merkezine kadar gelen şehirler arası otobüslerle de seyahat edebilirsiniz. Yunanistan’a bağlı adalardan Kos, Gümüşlük’e son derece yakın. Bu sayede Gümüşlük tatilinizi Kos gezisi ile birleştirerek farklı bir kültürü keşfetme şansı bulabilirsiniz. Mahallede gece hayatı Bodrum’un merkezi kadar gelişmiş değil. Ancak dilerseniz çevredeki canlı müzik yapılan mekanların yolunu tutarak keyifli zaman geçirmeniz mümkün. Ayrıca Bodrum otelleri, misafirlerinin eğlenceli bir akşam geçirebileceği etkinlikler ve aktiviteler de düzenleyebiliyor. 

Gümüşlük Galeri