Gümbet Otelleri

En uygun Gümbet otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gümbet otellerini listele.

Gümbet Hakkında

Bodrum’un merkezine yakınlığı nedeniyle oldukça popüler bir tatil beldesi olan Gümbet, genellikle su sporlarını sevenlerin ve profesyonel sporcuların ilk tercihi oluyor. Bodrum Yarımadası’nın su sporları merkezi olarak bilinen Gümbet’te sıra dışı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Gümbet’te yapılacak aktiviteler arasında rüzgar sörfü, paraşütle uçma (parasailing), şnorkelle veya tüplü dalış ve su kayağı bulunuyor.  Gece hayatı en az Bodrum kadar hareketli olan Gümbet’in konaklama ve yeme içme açısından Bodrum’a göre daha bütçe dostu bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Yaklaşık 1 km’den uzun sahil şeridi, ekonomik pansiyon, butik otel ve tatil köyleri, meşhur beyaz badanalı evleri ve çarşı pazarları ile ünlü olan Gümbet’te başlıca gezilecek yerler, Bodrum Kalesi, Sualtı Arkeoloji Müzesi, Antik Tiyatro, tarihi Helenistik ve Roma dönemlerine kadar uzanan kaya mezarları, yel değirmenleri ve meşhur Myndos Kapısı.

En ünlü Gümbet restoranları ve kafelerin birçoğu sahil kenarında yer alıyor. Gümbet’te hem geleneksel Akdeniz lezzetleri hem de Ege mutfağına özgü lezzetler tadabilirsiniz. Gümbet’ten kolaylıkla ulaşabileceğiniz Bodrum’da gerçekleşen festivallerden bazıları, Uluslararası Bodrum Çocuk Filmleri Festivali (şubat ve nisan), Bodrum Kupası Uluslararası Yelkenli Ahşap Yat Yarışı (19-24 Ekim), Ahmet Ertegün Jazz Festivali (temmuz) ve Uluslararası Bodrum Film Festivali (eylül).

Bodrum merkezden otobüse binerek sadece 5 dakikada Gümbet’e ulaşmanız mümkün. Gümbet’e en yakın havalimanı ise Bodrum Havalimanı. Yaz aylarında 7/24 sefer düzenleyen Bodrum-Gümbet otobüslerinin fiyatları da oldukça uygun.

Gümbet Galeri

Gümbet Semtleri

x