Gümbet Otelleri Ara

En uygun Gümbet otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gümbet otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gümbet Hakkında

Türkiye’nin en gözde tatil destinasyonlarından biri olan Bodrum’un en popüler beldesi Gümbet, Bodrum Merkez’e yakınlığıyla ön plana çıkıyor. Bu bölgede bulunan Bodrum otelleri doluluk açısından tüm sezon boyunca oldukça yüksek seyrediyor. Bodrum Merkez’den 10 dakika uzaklıkta olduğu için renkli gece hayatına ve Bodrum’un tüm güzelliklerine kolaylıkla erişebileceğiniz Gümbet’te her şey dahil, ultra her şey dahil konseptli lüks otellerin yanında uygun fiyatlı konaklama imkanı sunan apart oteller de bulunuyor. Bu apart otellerin fiyatları Bodrum Merkez’de bulunan apart otellere göre daha avantajlı olabiliyor. Bodrum Merkez’e yakın olmak ve uygun fiyatlara konaklamak isterseniz Gümbet’in apart otellerini tercih edebilirsiniz.

Akdeniz ikliminin görüldüğü Gümbet’te Mart ve Nisan aylarında yağışlar görülüyor. Bu nedenle Gümbet’i ziyaret etmek için ideal tarihler, Mayıs ayından itibaren başlıyor. Ağustos ayı, Gümbet’in en yüksek sıcakları gördüğü ay olarak biliniyor. Ekim ayına kadar yaz sezonu devam ediyor. Gümbet’e havayoluyla gitmeyi tercih ederseniz Milas-Bodrum Havalimanı’na uçabilirsiniz. Havalimanından merkeze transfer şirketlerinin hizmetlerinden faydalanarak gelebilirsiniz. Merkezden Gümbet’e gitmek ise oldukça kolay. Minibüsleri kullanabilirsiniz. Gümbet’teki otellerin havalimanından direkt transfer hizmetleri de bulunuyor. Otobüsle gitmek isterseniz de Bodrum Otogarı’ndan Gümbet minibüslerine binebilirsiniz.

Gümbet denilince akla yel değirmenleri geliyor. Gümbet’teki otelinizden yürüyerek ulaşabileceğiniz bu değirmenlerden Bodrum manzarasını izleyebilirsiniz. Özellikle gün batımı saatlerinde harika manzaralarla karşılaşabilirsiniz. Gümbet’e Mayıs ayında giderseniz, yel değirmenlerinin arasında düzenlenen uçurtma festivaline mutlaka katılmalısınız. Gümbet ile Bitez beldelerinin arasında kalan Akvaryum Koyu’na da gitmelisiniz. Burada berrak denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Bu koya gitmek için merkezden kalan tekne turlarına katılabilirsiniz.

Gümbet Galeri

Gümbet Semtleri

Gümbet Seyahat Yazıları