Gulfport Otelleri Ara

En uygun Gulfport otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gulfport otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gulfport Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Mississippi Eyaleti’nde bir şehir olan Gulfport, eyaletin en büyük ikinci şehri. ABD Donanması Atlantik Filosu Seabees de Gulfport’da yer alıyor. Şehir 2005 yılında yaşanan Katrina Kasırgası sırasında büyük zarar almış ve çok sayıda bina kullanılamaz hâle gelmişti. Bugün bu felaketin izleri neredeyse tamamen silinmiş durumda.

Gulfport nemli subtropikal iklimin yaşandığı bir kent. Kış mevsimi kısa ve ılık geçiyor. Yaz ayları ise uzun, sıcak ve nemli oluyor. Bu dönemde 30 derecenin üzerindeki sıcaklığa eşlik eden yoğun nem bunaltıcı etki yaratabiliyor. En çok yağış da yine bu dönemde görülüyor. Şehir zaman zaman Meksika Körfezi’nden gelen tropikal fırtınaların etkisi altında kalıyor. Bahar ayları kenti ziyaret etmek için en uygun dönem.

Doğal bir limana sahip olan Gulfport, özellikle kereste imalatı ve ticareti konusunda gelişmiş bir şehir. Ancak şehir ekonomisi yaklaşık 11 kilometreyi bulan uzun beyaz kumsalları ile günümüzde daha çok turizmle canlanıyor. Kumarhaneleriyle de ünlü olan şehir yılın her dönemi turist çekiyor. Şehir bu canlılığı korumak için balıkçılık festivali, klasik araba festivali ve hız botu yarışları gibi etkinlikler düzenliyor. Gulfport’da çeşitli su sporları yapma imkânının yanı sıra golf kulüpleri de bulunuyor. Kentteki gece hayatı da tatmin edici çeşitliliğe sahip ve hemen her zevke uygun mekân bulmak mümkün.

Gulfport’da balıkçılık çok yaygın olarak yapılır ve bereketli sulara sahip bir şehir. Bu nedenle çok sayıda deniz ürünleri restoranı bulunur ve menü her zaman çok çeşitli ve taze olur.

Şehrin liman ve Jones Park bölgesinde tüm ziyaretçilere açık ücretsiz wi-fi ağı bulunuyor.