Guatemala City Otelleri Ara

En uygun Guatemala City otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Guatemala City otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Guatemala City Hakkında

Guatemala ve Guate olarak bilinen şehir, Guatemala Cumhuriyeti’nin hem başkenti hem de en büyük kentidir. Merkezde 1 milyon 200 bin civarı insanın yaşadığı bilinen Guatemala’da banliyöler ile birlikte bu nüfus rakamı yaklaşık 2 milyon 500 bini buluyor.

Antik Maya kenti Kaminaljuyu’nun modern hali olan şehir, milattan önce 1200 ile 1000 arasında kurulmuştur. Şehrin kurulduğu bölgede ticaret yolları, dini yapılar ve birçok tarihi yapı bulmak mümkün. Şehir İspanya kolonisi olduğu zamanlarda oldukça küçük bir kasabaydı. 1821 yılında Orta Amerika’nın İspanyol hakimiyetinden kurtulduğunu deklare ettiği yer de yine Guatemala’dır.

Yıllık sıcaklık ortalamasının en yüksek 25 en düşük ise 6-7 derecelerde olduğu şehirde yıl boyu ilkbahar havası hakimdir. Sıcaklıklar arasındaki derece farkları çok fazla yüksek değildir. Deniz seviyesinde olduğu için ılıman bir iklim hakimdir.

Şehir planlamacı Raul Aguilar Batres tarafından 22 bölgeye ayrılmış olan Guatemala şehrinde adres bulmak kolaydır ve şehir planlaması sayesinde görüntüsü de oldukça güzeldir. Birinci bölgede tarihi yapıların bulunuyor ve bu şehrin tam ortasında yer alıyor. Yönetim sarayı, metropolitan kathedrali ve ulusal kütüphane de yine bu bölgede bulunuyor. Reformer Kulesi ve Plaza Espana ise kesinlikle fotoğraf çektirmek için ideal yerler.