Guatemala Otelleri Ara

En uygun Guatemala otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Guatemala otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Guatemala Hakkında

Bir Orta Amerika ülkesi olan Guatemala’nın doğusunda Karayip Denizi, batısında Büyük Okyanus yer alıyor. Guatemala’nın başkenti de ülke ile aynı ismi taşıyor. Guatemala’da endüstriyel yatırımlar ve girişimler az olduğundan ülke ekonomisi de çok gelişmiş değil. Kahve, şeker kamışı, muz gibi ürünlerin üretimi tarımsal faaliyetleri oluşturuyor ve hayvancılık da yaygın olarak yapılıyor.

Guatemala tropikal iklim kuşağında yer alıyor. Yıl boyunca sıcaklıklar 20 ile 30 derece arasında ölçülüyor. Ülkede yüksek kesimler yağışlı ve nispeten soğukken alçak kesimler daha nemli ve sıcak. Yılın ilk 5 ayı Guatemala’yı ziyaret etmek için iklim açısından en uygun dönem. Guatemala’da bulunduğunuz süre boyunca farklı aromalara sahip kahvelerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Ülke mutfağında bol baharatlı et yemekleri ve deniz mahsulleri başrolü oynuyor. Fasulye ve pirinçle yapılan gallo pinto adlı yemek en çok tüketilen yöresel yemeklerden. Muz dolması olarak adlandırılabilecek olan tamales ise Guatemala ziyaretçilerinin mutlaka denemesi tavsiye edilen ilginç lezzetlerden. Çok farklı tropik meyvelerin de yetiştiği ülkede taze okyanus canlılarını, çorba çeşitlerini ve değişik meyveleri de deneyebilirsiniz.

Maya Uygarlığı’nın hüküm sürdüğü topraklara dâhil olan Guatemala’da Tikal Harabeleri’ni mutlaka görmelisiniz. Yağmur Ormanları’nda doğa yürüyüşü yapmak ya da Pacaya Yanardağı’nda tırmanışa katılmak Guatemala ziyaretçilerinin en çok ilgi gösterdiği aktivitelerden. Atitlan Gölü, Ulusal Saray, La Aurora Hayvanat Bahçesi, Popol Vuh Müzesi, Antik Guatemala Katedrali, Guatemala Tapınağı ve daha birçok ilgi çekici yer ziyaretçilerini bekliyor.

Hem Karayip Denizi’ne hem de Büyük Okyanus’a kıyısı bulunduğundan ülke çok sayıda harika plaja da sahip. Guatemala suç oranının en yüksek olduğu ülkelerden biri. Konaklamanızı merkezi bir yerde yapmanız ve geç saatlerde yalnız dolaşmamanız tavsiye ediliyor. Ülkede ayrıca şebeke suyu içmemeye özen göstermelisiniz ve bulaşıcı hastalıklara karşı korunmalısınız. Ülkeye gitmeden önce gerekli aşıları yaptırmanızda fayda var.

Trafik akışı çok yoğun olduğundan ve sürücüler de trafik kurallarına gereken önemi göstermediğinden ister yaya olun ister sürücü trafikte mutlaka dikkatli olmalısınız.

Guatemala, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemiyor. Ancak ülkeye Türkiye’den direkt uçuş yok, bu nedenle aktarma yapacağınız ülkeden vize almanız gerektiğini unutmamalısınız. Guatemala’ya gitmek için en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun.com’da bulabilir, karşılaştırabilir ve kolayca satın alabilirsiniz.