Guanghan Otelleri Ara

En uygun Guanghan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Guanghan otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Guanghan Hakkında

600 binlik nüfusu ile Guanghan, Çin’in 21 eyaletinden biri olan Siçuan Eyaleti’ne ait bir şehir. Bu eyaletin başkenti olan Chengdu’ya 23 km uzaklıkta bulunuyor. Çinliler arasında şehriden Chengdu’nun arka bahçesi olarak övgüyle bahsediliyor.

Sanxingdui Harabeleri gibi birçok ünlü tarihi kalıntının bulunduğu Guanghan, Çin kültürü ve tarihi açısından önemli şehirlerden birisi. 4000 yıldan fazla bir süre önce yaşamış Shu Krallığı’na ait Sanxingdui Harabeleri antik kazıları sırasında 10 binden fazla emanet bulunmuş. Bunların arasında bronz, altın, mermerden yapılmış tarihi eserler, çanak çömlek gibi eşyalar, kemik ve fildişinden yapılmış nesneler bulunuyor. Eski bir medeniyete sahip Siçuan Eyaleti’nin sengin kültürünü yansıttığı için bu harabeler ve müzesi bu şehrin en çok ziyaret edilen yeri. Ayrıca şehirde görülecekler arasında Duan Ailesi Avluları, Fanghu Parkı, Jinyan Gölü, Longju Tapınağı ve Dongchan Tapınağı’nı da yer alıyor.

Ocak ayı içerisinde kutlanan Bao Bao Festivali eğlenceli geçit törenleri ile şehre renklilik katıyor. Yumurtadan yapılmış noddle, baharatlı yağları ve fazla pişirilmiş domuz eti şehirde en çok rağbet gören yemeklerdir. Zitong Caddesi de şehrin en popüler yeme içme mekânlarının bulunduğu yerdir. Şehirde bulunan Guanghan Havalimanı eskiden askeri bir havaalanı iken şimdi sadece pilot eğitim amaçlı kullanılıyor. Şehre en yakın uluslararası havalimanı ise Shuangliu Uluslararası Havalimanı’dır. Bu havalimanının merkeze uzaklığı ise yaklaşık 28 km’dir. Havalimanından kalkan RBM8 numaralı otobüsleri ile Guanghan şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksi ve araç kiralama seçeneklerinizi de değerlendirebilirsiniz.