Guam Otelleri Ara

En uygun Guam otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Guam otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Guam Hakkında

Guam, Büyük Okyanus’ta Amerika’ya bağlı özerk bir ada ülkesi. Başkenti Hagatna. Tropikal iklim kuşağında yer alan ülkede yıl boyu sıcaklık 21 ile 32 derece arasında ölçülüyor. Temmuz ile eylül ayları arası yağışın en çok olduğu dönem. Ocak ile mayıs ayları arası ise yağışlar ve sıcaklık bakımından Guam’ı ziyaret etmek için en uygun dönem olarak kabul ediliyor.

Guam topraklarının neredeyse üçte biri Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri’ne ait. Adada bulunan deniz ve hava üsleri ülke ekonomisinin bel kemiğini oluşturuyor. Ada aynı zamanda çevresindeki diğer ada ülkeleri için önemli bir transfer noktası olma özelliğini taşıyor. İklim koşulları nedeniyle tarım alanlarının çok sınırlı olduğu ülkede ekonomiyi destekleyen bir diğer önemli unsur turizm. Guam çok güzel doğal sahillere ve berrak sulara sahip. Ada çevresinde mercan kayalıkları bulunuyor ve doğal koylardaki su yüksekliği oldukça düşük.

Guam’da dünya mutfağının örneklerini görebilirsiniz. Özellikle fast food restoranları oldukça yaygın. Ancak bu ada ülkesinde en çok deniz mahsulleri tüketiliyor. Guam’da kaldığınız sürece çok çeşitli deniz canlısı ve tropikal meyve yiyebilirsiniz. Yöresel yemeklerin en iyi örneklerini ise Chamorro Village Gece Pazarı’nda bulabilirsiniz. Guam’da mükemmel altın sarısı sahillerde güneşin ve okyanusun keyfini çıkarmanın dışında Ritidian Point adı verilen ulusal parkta doğanın ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Şnorkelli veya tüplü dalış turlarına katılarak sualtı dünyasının zenginliğini keşfedebilirsiz. Tekne turları da ülke ziyaretçilerinin ilgi gösterdiği aktivitelerden. 2. Dünya Savaşı sırasında işgal edilen tek Amerikan toprağı olan Guam’ın savaş dönemini anlatan Pasifik Ulusal Tarih Parkı da tarih meraklılarını bekliyor.

Her şelalenin altında oluşmuş doğal havuzları ve etrafındaki ağaçlık alanlarla Talofofo Şelaleleri ülkenin önemli yüzme ve piknik alanlarından.

Türkiye’den direkt uçuş bulunmayan bu cennet görünümlü ada ülkesine seyahat etmek için en uygun aktarmalı uçak bileti fırsatlarını Enuygun.com’da bulabilir, karşılaştırabilir ve satın alabilirsiniz.