Guadalajara (ve civarı) Otelleri Ara

En uygun Guadalajara (ve civarı) otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Guadalajara (ve civarı) otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Guadalajara (ve civarı) Hakkında

Guadalajara, Meksika’nın güneyinde 2 milyonu aşkın nüfusuyla ülkenin 4. büyük şehridir. İsmini İspanya’da aynı isimli bir şehirden aldığı söyleniyor ancak kelime kökeni Arapça 'kaya' anlamına geliyormuş. Kentin çevresinde tarihi kalıntılar da var. Bunlardan en ünlüsü şehir merkezine 45 km mesafedeki Quemada kalıntıları. Burası yanarak yıkılmış.

Kentin tünelleri meşhur. Aslında bu tüneller doğal oluşum. Kentin içinden geçen Guanajuato nehri taşmalar yapınca nehrin yatağı değiştirilmiş. Nehrin kolları ya da çukurları da daha sonra taşlarla kaplanarak yol haline getirilmiş. Kentin içinde trafiği rahatlatan ve ulaşımı kolaylaştıran çok sayıda tünel var. Guadalajara'da büyük ve konforlu Amerikan arabaları dikkatinizi çekebilir. Araba fiyatları yüksek değil.

Chapala Gölü kent halkı tarafından sayfiye yeri olarak kullanılıyor burada Amerikalıların da yazlık evleri var. Şehri bisiklet kiralayarak da gezebilirsiniz. Turistik semti Tlequepaque, Katedral ve müzeler gezilebilir. İspanyol sömürgesi dönemine ait de çok sayıda eser bulabilirsiniz. Guadalajara subtropikal iklim etkisi altındadır. Yazlar sıcak ve yağışlık kışlar ise 15 derece ortalamalarındadır. Yazın ise 35 derece ve üzeri sıcaklıklar görülebilir. Meksika Türk vatandaşlarına vize uyguluyor. Amerikan vizeniz ya da Schengen vizeniz varsa vize almada sorun yaşamazsınız. Guadalajara'ya Türkiye'den direkt uçuş bulunmuyor.