Grenada Otelleri Ara

En uygun Grenada otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Grenada otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Grenada Hakkında

İngiliz Milletler Topluluğu üyesi olan Grenada, Karayip Denizi’nde yer alan bir ada topluluğu. Ülke, ismini en büyük adası olan Grenada Adası’ndan alıyor. Başkenti ise St. George’s. Greneda genelinde kertenkele, kara yengeci, kaplumbağa, opossum ve maymun gibi hayvan türleri yaygın olarak yaşıyor.

Grenada’ya tropikal iklim hâkim ve şiddetli tayfunlar ülkede çok sık görülüyor. Yıl boyu bol yağış alan adanın en kurak zamanları yılın ilk dört ayı. Bu nedenle turistler ülkeyi en çok ocak – nisan ayları arasında ziyaret ediyor. Hazirandan ekime kadar ise adalara hemen her gün yağmur yağıyor. Ancak ağustos ayında Grenada’da çok büyük bir festival düzenlendiğinden turistler için yine de çekici olabiliyor.

Grenada’da çok fazla baharat yetiştirildiğinden ada ‘Baharat Ülkesi’ olarak da biliniyor. Adada doğal ortamında hatırı sayılır miktarda yetişen bir diğer ürün ise Hindistan cevizi. Ülke ekonomisinin en büyük ekonomik faaliyetlerinden birini de Hindistan cevizi ticareti oluşturuyor. Ancak Grenada’da ekonominin can damarı turizm. Ülke sahip olduğu etkileyici plajlar, bembeyaz kumsallar, yağmur ormanlarının doğal güzellikleri ve gizli koylarla çok sayıda turisti kendine çekiyor.

Grenada mutfağında Fransız etkileri görülüyor olsa da ülkenin milli yemeği Hindistan cevizi sütünden yapılan ''oildown'' adlı yemek. Ayrıca deniz mahsulleri de ülke mutfağında oldukça önemli bir yere sahip. Grenada seyahatiniz süresince değişik türlerde taze deniz mahsullerini keyifle tüketebilirsiniz. Rom ve bira ise ülkede en yaygın tüketilen içkiler.

Grenada’da hemen her türlü su sporunu yapabilirsiniz. Özellikle şnorkelli ve tüplü dalışlar en çok tercih edilen su sporları. Ancak ülkenin milli sporu kriket olarak kabul ediliyor. Grenada yağmur ormanlarında trekking yapmak da turistlerin ilgisini çeken aktivitelerden. Şelalelerde yüzmenin keyfi ise masmavi denizin en güzel alternatifi. Denizin altında 100’e yakın sıra dışı heykelin sergilendiği Sualtı Heykel Parkı Grenada’yı ziyaret eden herkesin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri.

Grenada’ya gidebilmek için öncelikle İngiltere Konsolosluğu’ndan vize almak gerekiyor. Ülkeye Türkiye’den direkt uçuş bulunmuyor ancak İngiltere ve Amerika gibi ülkelerden aktarma yapılabiliyor.

Grenada için en uygun aktarmalı uçak bileti fırsatlarını Enuygun.com’da bulabilir, alternatifleri karşılaştırabilir ve size en uygun bileti alabilirsiniz.