Grenaa Otelleri Ara

En uygun Grenaa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Grenaa otellerini listele.

Grenaa Hakkında

Danimarka’nın önemli liman şehirlerinden biri olan Grenaa, Jutland Yarımadası’nın doğusunda yer alıyor. Şehrin bulunduğu coğrafi bölge ülkede Djursland Bölgesi olarak anılıyor ve Grenaa da bu bölgede en büyük kent konumunda bulunuyor.

Kent 5 kilometrelik kumlu plajları ve körfez akıntılarının etkisindeki ılıman iklimiyle ülkenin yaz rotalarından biriyken, neredeyse 1445’den bu yana üretim endüstrisinde de aktif bir role sahip. Sahilinde yazlık evlerden oluşan bir yapılanma göreceğiniz kent Danimarka’nın en popüler 2. plaj bölgesi. Ayrıca mağazaları ve marketleriyle Djursland’ın en büyük ticaret üssü sayılan şehrin komşu ülke İsveç’in Varberg şehrine ve Danimarka’nın Anholt bölgesine feribotla bağlantısı bulunuyor. Odder ve Aarhus şehirlerine ise şehirdeki yerel tren hizmetinden faydalanarak kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Şehrin merkezi Torvet Meydanı’na bağlanan üç yaya caddesinden oluşuyor. Meydanda açık hava restoranlarında oturabiliyor, sokak sanatçılarından mini konserler dinleyebiliyorsunuz. Torvet Meydanı aynı zamanda kentin en eski eserlerinden Grenaa Kilisesi’nin de bulunduğu yer. 1300’lü yıllarda yapılan kilise Gotik tarzın en iyi temsilcilerinden biri ve çanının büyüklüğüyle de tanınıyor. 1760’lı yıllardan kalan bir binada yer alan Grenaa Müzesi’nde de yerel sanatçıların dönemsel sergilerini gezebiliyorsunuz. Torvet’in batısından ise şehrin en dinamik caddelerinden Lillegade’ye ulaşabiliyor, Nederstraede Caddesi’nin pastoral ahşap evleri arasında geçmişe yolculuk yapabiliyorsunuz.

Grenaa’ya en yakın havalimanı şehrin 20 kilometre güneydoğusunda bulunan Aarhus Havalimanı. Havalimanı ile şehir merkezi arasında yapacağınız transferler için otobüs veya taksi kullanabiliyor, ya da araç kiralayabiliyorsunuz.