Great Yarmouth Otelleri Ara

En uygun Great Yarmouth otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Great Yarmouth otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Great Yarmouth Hakkında

Yerli halk tarafından daha çok kısaca Yarmouth adıyla bilinen Great Yarmouth, İngiltere’nin Norfolk bölgesinde yer alıyor. Nüfusu 70 bine yaklaşan Yarmouth, tarihte uzun süre küçük bir balıkçı kasabası olarak biliniyordu. 20 Yüzyıl’dan sonra değişim sürecine giren kasaba bölgede petrol kaynaklarının bulunmasıyla ticaret ve sanayide hızla ilerledi.

Doğu İngiltere kıyısında kurulan Yarmouth, yazın gelmesiyle ülkenin pek çok bölgesinden ziyaretçi çekiyor. Oldukça geniş bir alana yayılan sahil yolu ılık havada yürüyüş için harika. Bölgenin kalbi rengarenk mekanlarıyla göz dolduran Regent Road civarında atıyor. Eski Kraliyet Deniz Hastanesi’nin binası ve Britanya Anıt Sütunu da Great Yarmouth’ta görülmeye değer noktalardan bazıları. Ailenizde birlikte seyahat ediyorsanız, özellikle çocuklara eğlenceli saatler yaşatan Pleasure Beach’i ziyaret etmelisiniz. Sea Life Centre ise deniz altındaki ilginç yaşamı deneyimleme şansı veriyor. Charles Dickens’ın David Copperfield romanında ‘dünyanın en iyi yeri’ olarak geçen Great Yarmouth, yazarın hayranları için hiç şüphesiz apayrı bir önem taşıyor.  

18. Yüzyıl’dan itibaren deniz kenarı sayfiye kasabası olarak ünlenen Great Yarmouth, demiryolu bağlantısının sağlanmasıyla daha çok turisti çekmeye başladı.

Eğlenceli yaşantısıyla bilinen bölge sporda da oldukça iyi durumda. Bloaters adıyla bilinen futbol takımı Great Yarmouth Town maçlarında heyecan seviyesi hayli yüksek. Great Yarmouth’ta günlerinizi isterseniz bölgedeki geniş havuzda yüzerek geçirebilir veya sahilde manzarayı izleyerek koşabilirsiniz.

Bölgeye ulaşım içinse tüm yıl boyunca seferleri devam eden trenleri veya otobüsleri tercih edebilirsiniz. Merkezde bulunan istasyona Norwich’den seyahat etmek oldukça kolay ve konforlu. Otobüsler ise Martham, Gorleston, Hemsby ve Bradwell gibi yerlere ulaşımda kullanılabilir.

Great Yarmouth’ta özel bir mutfak kültüründen bahsetmek pek mümkün değil. Buna karşın günün hemen her saatinde yerel biralarla birlikte çıtırdayan patates kızartmasının tadını çıkarabilirsiniz. Üstelik deniz kıyısındaki konumunun etkisiyle taze balıklar ile kalamar gibi atıştırmalıklar Yarmouth sakinleri ve ziyaretçileri arasında popülerliğini koruyor.

Kasım ayının sonunda başlayan ve yılbaşına dek devam eden Noel Pazarı döneminde bölgeyi ziyaret ederseniz, oldukça şanslı hissedeceksiniz. Noel öncesinde eklenen ışıklandırmalar ve süslemelerle bambaşka görüntülere kavuşan Great Yarmouth sokaklarını keşfe çıkmak apayrı bir keyif.