Göreme Otelleri

En uygun Göreme otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Göreme otellerini listele.

Göreme Hakkında

Türkiye’nin en ünlü turizm merkezlerinden olan Kapadokya’da bulunan Göreme, Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı bir yerleşim yeri. Göreme Açık Hava Müzesi, peribacaları ve diğer tarihi miraslarıyla her yıl çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiyi çekmeyi başaran Göreme ve çevresi ayrıca bölgede tatil yapan gezginlere tüm bölgeyi havadan seyretme olanağı sağlayan balon turlarıyla meşhur. Şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta yer alan Göreme’de ayrıca Anadolu’da yaşayan ilk Hristiyan yerleşimciler tarafından inşa edilen kaya kiliseleri muazzam tarihi zenginliğinin önemli bir yansıması olarak görülmeye değer.

Asurlular, Hititler, Frigler, Persler, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar gibi pek çok uygarlık tarafından egemenlik altına alınan bölgede kayaların ve taşların içi oyularak yapılan oteller ise turistler için Göreme’yi önemli bir cazibe merkezi haline getiriyor.

Baskılardan kaçarak bu bölgeye yerleşen Hristiyanlarla birlikte gelişmeye başlayan Göreme bugün muhteşem tarihi mirasıyla olduğu kadar enfes yöresel tatlarıyla da ilgi görüyor. İç Anadolu’nun meşhur yemeklerinden olan testi kebabını Göreme’yi dolaşırken tadabilirsiniz.

Göreme’de peri bacalarının içi oyularak yapılan taş otellerde konaklayarak farklı bir deneyim yaşayabilir, bölgede dolaşırken hediyelik eşya satılan yerleri gezerek Kapadokya’ya özgü hediyeliklerden alabilirsiniz. Özellikle Kapadokya şarapları, taştan yapılan aksesuarları, süs eşyalarını ve artık bölgenin önemli bir sembolü haline gelen balon şeklindeki hediyelikleri Göreme’yi ziyaret ettiğinizde hediyelik olarak tercih edebilirsiniz.

Göreme Galeri

Göreme Seyahat Yazıları

x