5. Sayfa Göreme Otelleri Ara

En uygun Göreme otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Göreme otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Göreme Hakkında

Doğal ve tarihi güzellikleriyle dünyaca bilinen ve sevilen turizm merkezi Göreme, Nevşehir’in merkez ilçesine bağlıdır. Erciyes ve Hasan Dağları’ndaki volkanik patlamalar sonucu gelen tüflerin oluşturduğu Peribacaları, bölgeyi bir masal diyarına benzetmiştir. Yılın dört mevsimi de ziyaret edilebilen bölgede dinden sağlığa, kültürden spora turizmin çeşitli alt dallarında hizmet veriliyor. Göreme’nin tarihi dokuyu koruyan otellerinde ağırlıklı olarak oda kahvaltı servisi mevcut.

Nevşehir merkezine 12 km uzaklıkta bulunan Göreme’ye ulaşımı kara ve hava yoluyla sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin çoğu ilinden direkt otobüs bulunan Nevşehir Otogarı’ndan servisle veya minibüslerle Göreme Otogarı’na kısa sürede ulaşmanız mümkün. Havayolu ile seyahat etmeyi tercih edecekler Nevşehir veya Kayseri Havaalanı’ndan ilçeye transfer veya özel servisler ile ulaşım sağlayabilirler.

UNESCO Kültür Mirası listesinde bulunan Göreme Açık Hava Müzesi her yıl yerli ve yabancı yüzbinlerce turisti ağırlıyor. Ayrıca antik dönemlerden kalma Kaymaklı Yeraltı Şehri, Kuran Kalesi, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise ve Aziz Barbara Şapeli de tarih sever misafirlerin gezebileceği yerlerden. Peribacalarını ve bölgenin eşsiz doğal güzelliklerini görmek için Âşıklar Tepesi, Kızıl Vadi, Göreme Manzara Tepesi, Güvercinlik Vadisi ve Üç Güzeller’i ziyaret edebilirsiniz.

Göreme’de bulunan konaklama yerleri, bölgedeki eşsiz güzelliği bozmamak amacıyla mağara içi oyularak oluşturulmuş veya doğal dokuya uyumlu olarak inşa edilmiş otellerden oluşmakta. Kapadokya otelleri arasında SPA, açık ve kapalı havuz, hamam, sauna ve odaya özel jakuzi hizmeti sunan yerler de bulunuyor.

Bölgenin en ünlü etkinliği olan Sıcak Hava Balonu Uçuşu için otelinizden bilgi alabilirsiniz. Sabah, gün doğumuyla başlayan uçuş size eşsiz bir deneyim vadediyor. Ayrıca Göreme ve çevresine özgü bir eğlence olan Türk Gecesi’ne katılarak tatilinizi renklendirebilir, bisiklet veya ATV kiralayarak bölgeyi keşfedebilirsiniz.

Göreme Galeri

Göreme Seyahat Yazıları