Gönen Otelleri Ara

En uygun Gönen otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gönen otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gönen Hakkında

Şifa dağıtan kaplıcalarıyla ünlü Gönen, Balıkesir’e bağlı bir ilçe. Sınırları Bandırma, Manyas, Balya, Yenice ve Biga ile çevrili ilçe oldukça eski bir yerleşim alanı. Gönen ve civarında yapılan kazılarda bölgede yaşamın milattan öncesinde başladığı anlaşılıyor. Antik dönemlerde ‘’Asepsus’’ adıyla bilinen ilçenin ismi bazı kaynaklarda ‘’Sıcak Su Şehri’’ olarak da anılıyor. Bölgedeki Osmanlı hakimiyetine değin Anadolu coğrafyasında egemen olan Persler, Bergamalılar ve Romalılar tarafından belirli süre yönetilen ilçe, sonrasında Bizans ile Anadolu Selçukluları ve en sonunda Osmanlı sınırlarına dahil oldu.

Balıkesir şehir merkezinden 145 kilometre uzaklıkta kurulan Gönen, yakın çevresindeki Bursa ve Çanakkale’ye neredeyse aynı mesafede. Bölgede Karadeniz ile Akdeniz iklimlerinin arasında sayılabilecek Marmara geçiş iklimi etkili. İlçenin yıllık ortalama sıcaklık değerleri ise 14 derece civarında. Gönen’de en sıcak geçen ay Temmuz, en soğuk zaman aralığı ise Ocak ve Şubat dönemi. Özellikle son yıllarda nüfus artış eğilimi gösteren ilçede toplamda 80 bine yakın nüfus yaşıyor. Osmanlı’nın hüküm sürdüğü yıllarda kayda değer sayıda Rum varlığı söz konusuyken, günümüzde ilçede Rumların sayısı yok denecek denli az.

İlçenin ekonomik kaynakları eskiden neredeyse tamamen tarım üzerineydi. Şimdilerde ise özellikle deri ve gıda gibi alanlarda gitgide hızlı bir gelişim sürecine giren sanayi sayesinde Gönen çok daha hızlı kalkınıyor. Üstelik bölgedeki zengin yeraltı kaynakları da ilçenin ekonomik gelişimini hızlandırıyor. Ünlü hikaye ve roman yazarı Ömer Seyfettin’in doğum yeri olan Gönen’de gezerken yazarın bazı romanlarına konu olan yerleri kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Pek çok hastalıkta destekleyici tedavi olarak kullanılan Gönen kaplıcaları ise yaz kış fark etmeksizin çeşitli rahatsızlıklara deva arayanların gözdesi.

Temalarına Göre Gönen Otelleri

Gönen Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 455,20 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Gönen Seyahat Yazıları

Gönen Sıkça Sorulan Sorular

Gönen’de bulunan en iyi oteller hangileri?

Gönen’deki popüler oteller içerisinde Gönen Kaplıcaları Güneş Otel, Asepsus Hotel ve Gönen Termal Yıldız Otel bulunuyor.

Gönen’de bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Gönen’deki popüler ucuz oteller içerisinde Hotel Park, Bey Pansiyon ve Gönen Kaplıcaları Park Otel bulunuyor.