Gömeç Otelleri Ara

En uygun Gömeç otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gömeç otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gömeç Hakkında

Tarihte ‘’Passawanda’’ adıyla bilinen Gömeç, Balıkesir’e bağlı bir ilçe. Tadı damaklarda kalan enfes zeytinyağı ile meşhur ilçe, Ayvalık ile Burhaniye’nin arasında yer alıyor. Özellikle Ayvalık’a bu denli yakın olması, Gömeç’i turistik ve kültürel anlamda önemli hale getiriyor. Edremit Körfezi’nin kıyısında kurulan ilçenin meşhur olduğu diğer bir konu ise yöresel yoğurdu. İlçede ayrıca arıcılık ve bal üretimi uzun zamandır başlıca ticari faaliyetler arasında. Hatta Gömeç ismi de ‘’bal peteği’’ anlamına geliyor.

İdari olarak 13 mahalleye ayrılan ilçede antik çağlardan bugüne kadar ulaşabilen çok eski tapınakları görebilirsiniz. Bu sayede Gömeç kültür turu yapmayı sevenler için de hayli ideal yerlerden. Üstelik bölgeyi ziyaret ettiğinizde görebileceğiniz Atatürk siluetini andıran tepeler Gömeç’e olan ilgiyi her geçen yıl daha fazla artırıyor. Büyük kısmı dağlık arazilerden oluşan ilçede yıl içinde genellikle ılıman geçen Marmara iklimi etkili. Bölgede sıcaklık ortalaması ise 15-17 derece arasında değişiyor.

Türkiye’nin kuşkusuz en gözde turistik yerlerinden olan Ayvalık’a yaklaşık 11 kilometre mesafedeki Gömeç’in nüfusu 12 binden fazla. Bölge halkının başlıca uğraşı ise tarım. İlçenin çevresini saran geniş bahçelerde yetiştirilen ağaçlardan ülkedeki en leziz ve kaliteli zeytinler elde ediliyor. Sofralık zeytinlerden isterseniz birkaç kavanoz alarak Gömeç’e dair leziz bir hatırayı beraberinizde getirebilirsiniz. Zeytin ve zeytinyağına ek olarak Gömeç’te yetişen ıspanak, havuç ve fasulye gibi taze sebzeleri ilçedeki pazardan satın alabilirsiniz. Gömeç’e ulaşmak için tercihiniz hava yoluyla seyahat olacaksa, Edremit Havalimanı’na uçabilir, sonrasında servisle ilçeye gelebilirsiniz.