Göltürkbükü Otelleri Ara

En uygun Göltürkbükü otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Göltürkbükü otellerini listele.

Göltürkbükü Hakkında

Muğla’da Bodrum Yarımadası’nın kuzeyinde yer alan Göltürkbükü güzel bir sahil beldesl. Göltürkbükü özellikle yatlar için doğal bir koy üzerinde yer alıyor. Son derece turistik bir destinasyon hâline gelen Göltürkbükü’nde güzel plajlar, kaliteli tesisler, çok sayıda restoran, kafe ve gece kulüpleri bulunuyor. Kentte çok sayıda konaklama merkezinin yanı sıra hatırı sayılır miktarda yazlık ev de bulunuyor.

Göltürkbükü ekonomisi günümüzde neredeyse tamamen turizme dayalı. Ziyaretçilerin büyük kısmı yaz döneminde deniz tatili için kenti tercih ediyor. Kentin yaklaşık 20 km güneyinde bulunan ve Türkiye’de ilk ve tek olan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi kent ziyaretçilerinin yakın çevrede görmeyi tercih ettiği önemli bir yer.

Göltürkbükü’nde Akdeniz ikliminin etkisi hissedilir ancak sahil şeridi Ege Denizi kıyısında olduğundan deniz suyu nispeten serin olur. Özellikle temmuz ve ağustos ayları kentin en sıcak olduğu dönem olsa da ziyaretçi sayısının zirveye ulaştığı dönem de yine bu aylara denk gelir. Kış aylarında ise Göltürkbükü çok daha sakin ve sessiz bir kent hâline bürünür.

Göltürkbükü Galeri

Göltürkbükü Semtleri

x