Göcek Otelleri

En uygun Göcek otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Göcek otellerini listele.

Göcek Hakkında

Muğla’nın en şirin beldelerinden biri olan Göcek, Fethiye’ye yakın olmakla birlikte “şehrin saklı cenneti” olarak biliniyor. Dört mevsim ziyaret edilebilir bir yer olan Göcek’in, Fethiye, Bodrum, Marmaris ve Muğla’nın diğer ilçelerinden çok farklı bir atmosferi var. İlçe merkezine 2 dakika uzaklıktaki Göcek Marina’da leziz bir akşam yemeği yiyebilir, gün boyu Göcek koylarını (Bedri Rahmi Koyu, Kleopatra Hamamı Koyu, Tersane Adası) keşfe çıkabilir, 12 Adalar tekne turuna katılabilir, caretta carettalarla yüzebilir, meşhur İnlice Plajı’nda güneşlenebilir ve doğayla iç içe, huzur dolu bir tatil yapabilirsiniz. Ayrıca Sarsala Koyu ve Günlüklü Koyu’na da gitmenizi öneriyoruz. Göcek çevresindeki en güzel koylara ev sahipliği yapan adacıklardan birkaçı, Yassıcalar, Yağane, Hacıhalil ve Tersane.

Göcek Körfezi’nin yatçılık için oldukça elverişli olduğunu söyleyebiliriz. Bölgedeki yat limanları ise şöyle: Belediye Marina, Skopea Marina, D-Marin, Club Marina, Marin Türk Village Port ve Marin Türk Exclusive. Göcek’te Muğla ve Ege mutfağına özgü harika lezzetler tadabileceğiniz restoran ve kafeler var. Zeytinyağlı ve otlu yemekler, mezeler ve deniz mahsullerinin ön planda olduğu Göcek mutfağı, kesinlikle keşfetmeye değer.

Likya uygarlığının en önemli iki kenti Telmesos (Fethiye) ve Kaunos (Dalyan) arasında mükemmel bir konuma sahip olan Göcek, Dalyan merkezinden 35 km, Fethiye’nin şüphesiz en çok ziyaret edilen yeri olan Ölüdeniz’den ise 45-50 km uzaklıkta konumlanıyor. Dalaman Havalimanı, Muğla-Fethiye yolu üzerinde olan Göcek’e sadece 21 km mesafede yer alıyor. Dalaman Havalimanı’na geldikten sonra araç kiralayarak Göcek’e ulaşabileceğiniz gibi havalimanından Göcek’e direkt ulaşım hizmeti veren Havaş otobüslerini de kullanabilirsiniz.

Göcek Galeri

x