Glyfada Otelleri Ara

En uygun Glyfada otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Glyfada otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Glyfada Hakkında

Attica'nın güney sahilindeki Glyfada; canlı atmosferi, hareketli eğlence hayatı, ilginç alışveriş mekanları ve plajları ile hem turistler hem yerel halk için popüler bir destinasyondur. Atina'nın merkezinden, tramvayla rahatça ulaşılabilen Glyfada, 1990’ların başına kadar burada bulunan, Amerikan Havva Üssü’nün de etkisiyle gelişmiş ve karakterize olmuş bir ruha sahiptir.

Turist akınının başlıca nedeni olan Glyfada plajları içinde ilk denemeniz gereken Asteras olmalı. Tüm gün berrak suların tadını çıkarırken; bir yandan da civarındaki kafe, bar ve restoranlarda leziz yemekler ve kokteyler deneyebilirsiniz. Denizin üzerinde muhteşem bir gün geçirmek ya da yakındaki küçük adaları keşfetmek içinse, Sardonic Körfezi ve Yunan adaları boyunca dolaşan tekne turlarını tercih edebilirsiniz. Bu turlar; balık avı, dalış ve şnorkelle dalış için de ayrıca düzenleniyor. Paterakis Dalış Merkezi’nde derin deniz güzelliklerini keşfedebilir, şnorkel tekniğinizi geliştirebilirsiniz. Uzman eğitmenler ile Vouliagmeni kıyılarında tüplü dalış yapabilirsiniz. 

Galaksiye ve ötesine 3D sanal geziler sunan, 25 metre çapında kubbeli Atina Planetarium’a giderek, IMAX filmler ve çeşitli şovlar aracılığıyla Evren’in sırlarını keşfedebilirsiniz. Yerel Yunan sanatçılara ve uluslararası yeteneklere alan tanıyan modern sanat galerisi Blender’da, sanat dolu bir gün geçirebilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından gelen gönüllülerin yardımıyla, tekrar doğaya döndürülmeden önce rehabilitasyona alınan deniz kaplumbağalarını ziyaret edebilirsiniz. Bir öğleden sonranızı geçirmek için mükemmel bir yol olan bu ziyaret sırasında, kaplumbağalar ve ekosistemleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Doğada, muhteşem manzaralar eşliğinde golf oynamak isterseniz, adresiniz Glyfada Golf Kulübü olabilir. 1979 yılında Dünya Kupası Turnuvası’na da ev sahipliği yapan kulüpte, golf becerilerinizi sınayabilirsiniz.

Türk mutfağı ile oldukça benzerlik gösteren Yunan mutfağında; mezeler, ızgara etler, taze deniz mahsülleri sofralarınızda baş rollerde olacak. Aramızda paylaşılamayan baklava, lokum ve kahvelerin de ayrıca tadını çıkarabilirsiniz. Akdeniz iklimi etkisi altında olan Glyfada’ya seyahat için en uygun dönem, bahar ve yaz aylarıdır.