Gloucester Otelleri Ara

En uygun Gloucester otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gloucester otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gloucester Hakkında

İngiltere’nin sakin sayfiye kasabası Gloucester Cheltenham, bölgedeki şifalı kaynak sularıyla ünlü. 18 Yüzyıl’da keşfedilen su kaynaklarının üzerinde inşa edilen kaplıcalar her yıl sağlık bulmak isteyen ziyaretçileri buluşturuyor. Nefes kesen bakir doğayla uyum içinde inşa edilen tarihi binalar ise Gloucester Cheltenham denince ilk akla gelenler arasında. 

Kasabada her yıl İngiltere’nin ve dünyanın farklı yerlerinden gelen katılımcılarla gerçekleşen pek çok festival düzenleniyor. Cheltenham Müzik Festivali, Cheltenham Edebiyat Festivali, Cheltenham Caz Festivali, Cheltenham Yiyecek ve İçecek Festivali, Cheltenham Kriket Festivali ve Cheltenham Bilim Festivali bunlardan bazıları.

Chelt Nehri kıyılarında kurulan kasaba, başkent Londra’ya yaklaşık 140 kilometre uzaklıkta. Gloucester Cheltenham’da gezerken Montpellier’e mutlaka uğrayın. Eğlenceli ortamı, harika restoranları ve mağazalarıyla bölge, kasaba civarında keyifli bir gün geçirmek için ideal. Charlton Park ise doğayla iç içe olmak isteyenleri mutlu edecek yerlerden.

Nüfusu 120 bine yaklaşan Gloucester Cheltenham’da yaşayanların büyük bölümünü İngilizler oluşturuyor. İrlandalılar ve Asyalılar ise İngiliz kökenlilerden sonra en kalabalık gruplar.

Tüm yıl seyahat için uygun kasabada okyanus iklimi etkili. Gloucester Cheltenham ziyaretinizi yaz aylarında planladığınızda ortalama 20 derece civarında sıcaklıkla karşılaşabilirsiniz. Bahar aylarında 14-15 derecelerde ölçülen sıcaklık kış mevsiminde 2 dereceye kadar iniyor. Gloucester Cheltenham mevsim ve zaman fark etmeden her zaman yağış alabilen yerlerden. Bu nedenle seyahatiniz sırasında yağmura karşı hazırlıklı olmanızda yarar var.  

Gloucester Cheltenham ekonomisi hafif sanayi odaklı. Daha çok sınırlı sermaye ile kurulan küçük işletmeler kasaba ekonomisine yön veriyor. Elektronik ve gıda üretimi bölgede geçmişten bugüne gelişimini sürdüren sektörler arasında.

Gloucester Cheltenham şifalı suları, ağaçlarla çevrelenen yeşil caddeleri ve festivalleriyle ziyarete değer. Ilık havada rahatça gezmek için bahar ve yaz aylarını tercih edebilir, kış döneminde ise farklı bir Gloucester Cheltenham görebilirsiniz. Pek çok restoran, gece kulübü ve bara ev sahipliği yapan kasabada geceleri eğlenceli vakit geçireceğinize emin olabilirsiniz. Regency mimarisiyle inşa edilen görkemli binaların arasında gezebilir, Cheltenham Sanat Galerisi ve Müzesi’nde başyapıtları inceleyebilirsiniz. Üstelik müzelerin pek çoğunun kendisi de en az içinde sergilenenler kadar ilgiye değer.

Bölge ayrıca İngiltere içindeki güvenli yerler arasında başı çekiyor. Bu özelliği sayesinde özellikle üniversite öğrencileri için tavsiye ediliyor.

Cheltenham Spa istasyonuyla ülkenin diğer şehirlerine demiryolu ile bağlanan Cheltenham’dan trenlerle Londra, Cardiff, Birmingham, Plymouth, Derby ve Bristol gibi şehirlere seyahat edebilirsiniz. Pek çok Avrupa şehrinden direkt Londra’ya uçabilir, sonrasında trenlerle İngiltere’nin SPA turizmi ile ünlü bölgesine ulaşabilirsiniz.