Girona Otelleri Ara

En uygun Girona otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Girona otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Girona Hakkında

İspanya’nın kuzeydoğusunda yer alan Katalonya’nın 4 ilinden biri olan Girona neredeyse yılın tamamı güneşli ve ılıman iklimi, renkli sokakları ve göz alıcı yapılarıyla harika bir şehir. İspanya’nın en çok ziyaretçi çeken kentlerinden Barselona’ya ve bölgenin en güzel sahillerinin bulunduğu Costa Brava’ya yakınlığı milyonlarca turistin burayı tercih etmesinde önemli rol oynuyor.

Her yıl Nisan ayında düzenlenen Çiçek Festivali de çevre şehir ve ülkelerden ziyaretçileri şehre çekiyor. Girona’da Akdeniz iklimi hakim ve ziyaret etmek için en ideal dönem Mayıs ve Eylül ayları arası. Bununla birlikte özelikle Temmuz ve Ağustos’ta gitgide yükselen ve 30 dereceye ulaşabilen sıcaklıkların bunaltıcı etkisini de unutmayın.

Göz alıcı tarihi yapıları ve lezzetli İspanyol yemekleriyle de dikkat çeken şehirde görülmesi gereken yerlerin başında Girona Ana Katedral, Arkeoloji Müzesi, Tarih Müzesi, Yahudi Müzesi, Sanat Müzesi, Sinema Müzesi ve Tarihi Girona Surları öne çıkıyor. Kentte tadına bakılması gereken lezzetler arasında ise lezzetli İspanyol mezeleri tapaslar ve karides, balık, midye gibi farklı deniz ürünleriyle hazırlanan paella ilk sıralarda geliyor. Girona’ya ulaşmanın en rahat ve kolay yolu Barselona’dan 1,5 saatlik bir tren yolculuğuyla şehre gelmek. Ayrıca özellikle yaz aylarında doğrudan veya aktarmalı olarak şehre birçok sefer düzenleniyor.