Giresun Otelleri Ara

En uygun Giresun otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Giresun otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Giresun Hakkında

Türkiye’nin kuzeyinde, Karadeniz kıyısında kurulan Giresun, dünyada fındık tarımı denince akla gelen ilk yerlerden. Doğu Karadeniz Bölümü’nde yer alan şehir, Trabzon, Ordu, Erzincan, Sivas ve Gümüşhane ile sınır komşusu. Hitit, Pers ve Bizans kaynaklarında adı geçen bölge, tarih boyunca farklı isimlerle bilinse de özellikle tarım ve ticaret anlamında her daim önemli bir yerdi. Bizans devrinde ‘’boynuz’’ anlamına gelen ‘’Kerasous’’ adıyla anılan Giresun’a bu ismi verilmesinin nedeninin bölgenin coğrafi olarak boynuz şeklinde uzanması olduğu tahmin ediliyor.

Bulancak, Dereli, Güce, Tirebolu, Yağlıdere, Çanakçı ve Çamoluk gibi ilçeleri bulunan şehir yemyeşil atmosferiyle harika bir tatil vaat ediyor. Şehrin kıyısı ile iç kesimleri arasında iklim değişikliği görülebiliyor. Bu da Giresun’da bitki örtüsünün iç kesimlerde genellikle bozkırken kıyıya yaklaşıldıkça ormana dönmesini sağlıyor. Özellikle yaz aylarında Giresun’da yayla turizmi hayli gelişmiş durumda. Kümbet, Kulakkaya, Bektaş, Karagöl ve Paşakonağı gibi isimlerle bilinen Giresun yaylalarına merkezden günübirlik olarak çıkabilir veya geleneksel yayla evlerinde kalarak ciğerlerinizi Karadeniz’in temiz havasıyla doldurabilirsiniz.

Giresun’da yaşamını sürdürenlerin sayısı şehirde yapılan 2016 sayımlarına göre yaklaşık 130 bin civarında. Şehirde gezerken sırtını ormanlara veren liman boyunca yürüyebilir, Giresun Kalesi’ne çıkarak şehri kuşbakışı seyretmenin hazzını yaşayabilirsiniz. Tarihi binasıyla dikkat çeken Giresun Ticaret Lisesi, Giresun Adası ve Aksu Deresi Giresun sınırlarındaki diğer turistik ve tarihi yerler. Şehre ulaşmak için en hızlı yol ise hiç kuşkusuz Ordu-Giresun Havalimanı’na uçmak.

Giresun Galeri

Giresun Semtleri

Giresun Seyahat Yazıları