Gine-Bissau Otelleri Ara

En uygun Gine-Bissau otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gine-Bissau otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gine-Bissau Hakkında

Batı Afrika’da Senegal ile Gine’ye komşu olan Gine-Bissau Cumhuriyeti’nin batısında Atlas Okyanusu bulunuyor ve ülkenin başkenti Bissau. Atlas Okyanusu’nda bulunan ve toplam 88 adadan oluşan Bissagos Takımadaları da Gine-Bissau’ya bağlı.

Ülkede her ne kadar resmi dil Portekizce olsa da halk arasında etnik diller daha çok konuşuluyor ve Portekizce bilen nüfus sayısı azınlıkta kalıyor. Gine-Bissau’da halkın neredeyse yarısı yerel dinlere inanıyor. Kalan yarısının büyük çoğunluğunu ise Müslümanlar oluşturuyor.

Ekonomik olarak ülke dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer alıyor. Halk genel olarak çiftçilik ve balıkçılık yaparak geçiniyor. Ülke geneli tropikal iklimin etkisi altında. Tüm yıl nemli ve sıcak bir havaya sahip olan Gine-Bissau’da ortalama sıcaklık 25 derece civarında ölçülüyor. Aralık – nisan ayları arasında kurak bir dönem geçiren ülkede mayıs ile ekim ayları arasında yoğun yağışlar yaşanıyor.

Gine-Bissau mutfağında pirinç önemli bir yer tutuyor. Manyok, tatlı patates ve mısır da çok tüketiliyor. Atlas Okyanusu’ndan çıkarılan deniz mahsullerini de ülkede deneyebilirsiniz. Çeşitli tropikal meyveler ise ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği diğer yiyeceklerin başında geliyor.

Gine Bissau’da bulunduğunuz zaman diliminde halk pazarlarını gezerek yerel yiyecekler ve ürünler satın alabilirsiniz. İgreja Kilisesi, Bissau Camisi ile Ulusal Müze de görülecek yerler arasında. Ülkede bulunduğunuz sürece basit hırsızlık ve kapkaç olaylarına karşı dikkatli olmalısınız. Alışveriş sırasında mutlaka pazarlık yapılması tavsiye ediliyor.

Salgın hastalıklar yaygın olduğundan ülkeye giriş yapmadan önce sıtma, hepatit gibi bulaşıcı hastalıklara karşı aşı yaptırmanızda fayda var. En az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırmak ise mecburi ve aşı kartınızı yolculuk sırasında yanınızda bulundurmalısınız.

Afrika kültürünü yakından tanıyabileceğiniz Gine-Bissau’ya gitmek için en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun.com’da bulabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye giriş için vize alması gerektiğini de unutmamalısınız.

Gine-Bissau Semtleri