Gine Otelleri Ara

En uygun Gine otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gine otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gine Hakkında

Gine, Batı Afrika’da, Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bir ülke. Başkenti Conakry. Eski bir Fransız sömürgesi olan Gine’nin resmi dili günümüzde hâlâ Fransızca ancak halk arasında daha çok farklı etnik diller konuşuluyor.Nüfusun büyük çoğunluğunun inandığı din ise İslamiyet.

Ülke altın, elmas, boksit ve alüminyum gibi yer altı kaynakları bakımından oldukça zengin. Tarımsal faaliyetler ise çok sınırlı alanda gerçekleştiriliyor olsa da kahve ve kakao üretimi yaygın. Gine’de birçok tropikal meyve yetişiyor. Tüm bunların dışında balıkçılık da Gine’nin önemli ekonomik faaliyetlerinden.

Gine tropikal iklim kuşağında yer alan ülkelerden biri. Sıcaklık yıl boyu ortalama 22 – 35 derece arasında ölçülüyor. Mevsimler genel olarak kurak ve yağışlı dönem olmak üzere ikiye ayrılıyor. Nisan–kasım ayları arası muson yağışlarının etkili olduğu zaman dilimi. Bu dönemde özellikle çok nemli ve bunaltıcı bir hava hakim. Yılın diğer ayları ise kurak mevsim olarak anılıyor ve bu dönemde ülke Sahra Çölü’nden gelen alize rüzgârlarının etkisi altında. Ülkeyi ziyaret için en uygun zaman bu nedenle kasım – nisan ayları arası olarak kabul ediliyor.

Gine’de sıtma, hepatit, sarıhumma, kuduz, tifo gibi bulaşıcı hastalıklar sıklıkla görülüyor. Bu nedenle ülkeye gitmeden önce gerekli aşıları yaptırmakta fayda var. Ayrıca hiçbir aşı %100 koruma sağlamadığından Gine’de bulunduğunuz sürece içtiğiniz içme suyuna, çiğ tüketilen yiyeceklerin temiz suyla iyi bir şekilde yıkanmış olmasına ve sivrisinek ısırıklarına karşı korunaklı giyindiğinize emin olmalısınız.

Gine mutfağında sığır eti önemli bir yer tutuyor. Sığır eti ile yapılan yöresel Gine pilavı ülke ziyaretçilerinin denemesi gereken lezzetlerden. Çok çeşitli balık türlerinden yapılan yemekler de turistlerin fazlasıyla ilgisini çeken tatlardan. Tropikal iklim kuşağındaki bu ülkenin değişik tropikal meyvelerini de mutlaka tatmalısınız. Gine’de gece hayatı ise oldukça sakin.

Gine’de kaldığınız süre içinde, Arazi taşıtları ile ya da trekking yaparak düzenlenen doğa gezilerine katılabilirsiniz. Botanik parklarını ya da ulusal parkları gezebilirsiniz. Bu gezilerde timsah, şempanze, goril gibi yabanıl hayatın örneklerini yakından görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Soumba Şelaleri de ülkede görülmeye değer yerler arasında.

Türkiye’den Gine’ye direkt uçak seferi düzenlenmiyor. Ülkeye ulaşmak için en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun.com’da bulabilir, karşılaştırabilir ve en uygun Gine uçak biletini satın alabilirsiniz.

Gine Semtleri