Gebze Otelleri Ara

En uygun Gebze otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gebze otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gebze Hakkında

Kocaeli'nin sınırlarında yer alan ilçelerden Gebze, İstanbul'a yakın konumu ve çevresini saran büyük sanayi kuruluşları sayesinde hızla gelişen yerleşimler arasında. Üstelik Gebze’ye ulaşım hem Kocaeli şehir merkezinden hem de İstanbul’a bağlı ilçelerden gün içinde sürekli devam eden minibüs seferleri sayesinde hayli kolay. Hava yolunu kullanacak ziyaretçiler ise ilçeden yaklaşık 25 dakika uzaklıktaki İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih edebilirler.

Mevsimlerden bağımsız olarak her daim pek çok ziyaretçiyi çeken Gebze’nin merkezi ile çevresinde Kocaeli otelleri seçenekleri hayli fazla. 5 yıldızlı lüks otellerde kalarak daha konforlu bir atmosferin tadını çıkarabilir veya uygun fiyatlarıyla avantaj sağlayan tesislere rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özellikle bölgede düzenlenen fuarlar ve önemli organizasyonlar sırasında Gebze otelleri hızla dolabiliyor. Eğer ilçeye seyahatiniz yoğun bir döneme denk geliyorsa, beklentilerinizi karşılayacak bir tesiste yer bulabilmek adına erken rezervasyon yaptırmanızda yarar var. Üstelik konaklayacağınız yeri önceden ayarlayarak son dakika rezervasyonuna kıyasla önemli düzeyde fiyat avantajı elde edebilirsiniz.

Gebze ziyaretiniz sırasında ilçenin yakınlarında bulunan tarihi ve doğal mirasları keşfe çıkarak seyahatinizi renklendirmeniz mümkün. Aynı zamanda ilçeyi yüksekten izleme şansı sunan Çoban Mustafa Paşa Camii ve Külliyesi, Gebze tarihini tanımak adına harika eserlerden. 1940’lı yıllardan itibaren koruma altına alınan Ballıkayalar Milli Parkı ise ilçeye gelenlere doğanın kucağında huzur bulma imkanı sağlıyor. Ayrıca Bizans devrinde yaptırılan ve günümüze kadar ulaşabilen Eskihisar Kalesi, ünlü ressamın bir dönem yaşamını sürdürdüğü yer olan Osman Hamdi Bey Müzesi, Osmanlı’dan muazzam izleri barındıran Sultan Orhan Camii ve bölgede inşa edilen en büyük hamamlar arasında gösterilen Çoban Paşa Hamamı gibi noktaları Gebze’ye geldiğinizde görebilirsiniz.

Gebze’yi daha çok iş amacıyla ziyaret ediyorsanız, ulaşım araçlarına yakınlığıyla avantaj sağlayan ilçe merkezini tercih edebilirsiniz. Sahil tarafında konumlanan Bayramoğlu otelleri ise şehir hayatının yorucu ortamından uzaklaşmak adına ideal noktalardan. Gebze otellerinin pek çoğunda konuklara yüzme havuzu, oda servisi, internet, odalarda özel kasa, restoran, toplantı salonu ve masaj gibi olanaklar sunuluyor. Ayrıca ilçedeki bazı tesislerde ziyaretçilere Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na servis imkanı da sağlanıyor. 

Gebze Galeri