Gazlıgöl Otelleri Ara

En uygun Gazlıgöl otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gazlıgöl otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gazlıgöl Hakkında

Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesine bağlı Gazlıgöl, mineral bakımından zengin sularıyla ünlenen bir belde. Kuruluşuna dair pek çok efsane anlatılan kaynak sularıyla ilgili bilinen en meşhur hikayelerden biri ise kuşkusuz Kral Midas’ın kızıyla ilgili olan. Huzurlu atmosferiyle hem fiziksel hem de zihinsel olarak dinleneceğiniz bölgeye Afyonkarahisar şehir merkezinden toplu taşıma araçlarının yardımıyla gelebilirsiniz.

Gazlıgöl kaplıcalarının en belirgin özelliği ise sudaki mineral değerlerinin son derece yüksek olması. Yüzlerce metre derinlikten çıkarılan sular, günümüzde de eskiden olduğu gibi buraya tatil için gelen ziyaretçilere şifa olmayı sürdürüyor. Fatih Mahallesi, Belce Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi gibi farklı mahallelerden meydana gelen beldede yapılan son sayıma göre 3 binden fazla kişi yaşıyor. İç Ege’de yer alan bu şifalı sular cennetinde iklim ise daha çok karasal özellik gösteriyor. Yaz ve kış mevsimleri arasında büyük oranda sıcaklık farklılıkları gözlenirken, ilkbahar ve sonbahar aylarında etkili yağışlar görülüyor.

Gazlıgöl ile bağlı bulunduğu ilçe İhsaniye arasındaki mesafe yaklaşık 20 kilometre. Gün içinde belirli aralıklarla İhsaniye’nin merkezinden kalkan dolmuşlara bindiğinizde genelde 30 dakikayı aşmayan bir sürede Gazlıgöl’de olabilirsiniz. Beldeye en yakın havalimanı Kütahya’da hizmet veren Zafer Havalimanı. Buraya indikten sonra şehirle Gazlıgöl arasında bulunan 32 kilometre mesafede kiralık araçlarla yolculuk yapabilirsiniz. Kütahya şehir merkezinden Afyonkarahisar ve İhsaniye otobüslerine binmek ise hayli ekonomik bir seçenek. Ancak bu alternatifi tercih ettiğinizde yolda daha fazla zaman harcayacağınızı unutmayın.