Gazipaşa - Alanya Havalimanı Yakınındaki Oteller

En uygun Gazipaşa - Alanya Havalimanı yakınındaki otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gazipaşa - Alanya Havalimanı yakınındaki otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gazipaşa - Alanya Havalimanı Hakkında

Türkiye’nin gözde tatil yerlerinden Antalya’nın iki havalimanından biri olan Gazipaşa Alanya Havalimanı, özellikle yaz aylarında her zamankinden daha çok yolcu ağırlıyor. Havalimanının bulunduğu bölge, pek çok otele de ev sahipliği yapıyor. Öte yandan havalimanı, Alanya merkeze yaklaşık 40 kilometre mesafede bulunuyor ve burada da çok fazla otel hizmet veriyor.

Kentte bulunan toplu taşıma araçlarıyla, 24 saat hizmet veren taksilerle, kiralayacağınız araçlarla ya da pek çok otelin sunduğu servislerle konaklayacağınız tesise kolaylıkla gitmeniz mümkün. Kimi oteller havalimanı servis hizmetini ücretsiz kimileri ise belli bir ücret karşılığında sunuyor. Hem sahil şeridinde hem de iç kesimlerde bulunan otellerde bütçenize uygun olanı seçerek tatilinize başlayabilirsiniz.

Bölgede gerçekleştireceğiniz bir tatilde deniz ve doğa manzarasının keyfini çıkarabilir, denizde ya da otelin havuzunda vakit geçirebilir, tesisin tüm imkanlarından yararlanabilirsiniz. Örneğin, otelin fitness salonunda spor yapabilir, sauna ya da Türk hamamına girebilir veya masaj yaptırabilirsiniz. Otel bünyesinde gerçekleştirilen aktivitelere ve eğlencelere katılabilirsiniz. Otel dışında vakit geçirmek isterseniz doğa yürüyüşlerine çıkabilir, farklı plajları deneyimleyebilir ya da Gazipaşa’nın turistik yerlerine gezi düzenleyebilirsiniz. Bölgede bulunan otellerin çevresinde yer alan ve M.Ö. 6. Yüzyıl’dan günümüzde gelen Selinus Antik Kenti’ni, Yalan Dünya Mağarası’nı, Bıçkıcı Manastırı’nı ve Altıkapı Han’ı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca hem otelde hem de civardaki pek çok restoranda döğme aşı ya da turunç reçeli gibi bölgeye has yöresel lezzetleri tadabileceğiniz gibi Türk ve dünya mutfağından pek çok tadı da deneyimleyebilirsiniz. Yine burada bulunan muz ve narenciye bahçelerini gezmek de farklı bir tecrübe olabilir.

Gazipaşa - Alanya Havalimanı Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 204,50 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.