İstanbul Gaziosmanpaşa Otelleri Ara

En uygun İstanbul Gaziosmanpaşa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz İstanbul Gaziosmanpaşa otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

İstanbul Gaziosmanpaşa Hakkında

Gaziosmanpaşa Hakkında

İstanbul şehrinin Avrupa yakasında yer alan Gaziosmanpaşa ilçesi, Türkiye’nin en kalabalık ilçelerinden birisi olmasıyla ünlü. Gaziosmanpaşa’da en canlı ve hareketli yer olan Gaziosmanpaşa Meydanı hem güzel Gazi Osman Paşa heykeline hem de pek çok mağaza, restoran ve kafeye ev sahipliği yapıyor. Gaziosmanpaşa’ya 20 dakika uzaklıkta olan, Bizans dönemi Ortodoks kilisesi Küçükköy Kilisesi, ilçenin en önemli tarihi yeri konumunda. Günümüze kadar sağlam bir şekilde ayakta kalmayı başarmış kilise artık halk eğitim merkezi olarak kullanılıyor.

Gaziosmanpaşa ilçesi, İstanbul’un önemli parklarına ve mesire alanlarına oldukça yakın ve kalabalıktan sıkıldığınızda bu güzel yerlerden birisine kolayca gidebilir ve doğayla baş başa kalabilirsiniz. Avrupa yakasının en sevilen yeşil alanlarından olan Tayakadın Mesire Alanı; çocuk parkları, piknik alanları ve restoranlarıyla güzel bir gün geçirebileceğiniz bir yer. Tayakadın Mesire Alanı, yürüyüş ve koşu parkurlarıyla da spor severleri kendine çekiyor.

Gaziosmanpaşa’ya çok yakın olan Vialand Tema Parkı, Türkiye’nin Disneyland’ı olarak biliniyor. Alışveriş ve gösteri merkezlerinin yanı sıra çok sayıda eğlence alanına da sahip olan Vialand Tema Parkı, özellikle çocuklu aileler için ideal bir yer. 200’den fazla mağaza bulunan Vialand, tam bir alışveriş cenneti. Tesisin gösteri merkezinde düzenli olarak konserler düzenleniyor ve temalı olarak tasarlamış çocuk oyun alanları çok ilgi görüyor.

Gaziosmanpaşa’da dinlenmek için gidebileceğiniz bir diğer önemli yer olan Recep Tayip Erdoğan Parkı, özellikle içindeki su parklarıyla çocukların çok sevdiği bir park. Ramazan ayında parkta geleneksel bir pazar kuruluyor, konserler düzenleniyor ve Karagöz-Havicat gösterileri sergileniyor.