3. Sayfa Gallipoli Otelleri Ara

En uygun Gallipoli otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gallipoli otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gallipoli Hakkında

Güneydoğu İtalya’da Apulia Bölgesi’nde yer alan Gallipoli İyon Denizi kıyısında küçük bir sahil kenti. Gallipoli açıklarında kente bağlı Sant’Andrea Adası bulunuyor; ancak ada sadece bir deniz fenerine ev sahipliği yapıyor. Bugün şehir ekonomisi turizm ve balıkçılık odaklı olsa da eski zamanlarda kent sakinlerinin en önemli geçim kaynağı zeytinyağı ve şarap üretimi idi. Günümüzde hâlâ bu geleneğin harika örneklerini kent içerisinde bulmak mümkün.

Barok mimari örneklerinden Sant’Agata Katedrali ve 13. yy’dan günümüze ulaşan Gallipoli Kalesi kentin iki önemli tarihi ve mimari simgesi olarak görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. 16. yy’da inşa edilmiş olan bir köprüyle yeni kent merkezine bağlanan eski şehir bölgesinin sürprizlerle dolu ara sokakları adım adım gezilmeyi hak ediyor. Mitolojik figürlerle süslenmiş olan Yunan Çeşmesi de şehir ziyaretçilerinin görülecek yerler listesinde yer almalı.

Sabahın erken saatlerinde kurulan ve zengin deniz mahsulleri çeşitlerinin en taze haliyle satıldığı balık pazarı görülmeye değer yerlerden. Balıkçılık konusunda iddialı olan bu sahil kentinde balık restoranlarında deniz canlılarını denemeyi ihmal etmemelisiniz. Bir liman kenti olsa da Gallipoli’de denize girebileceğiniz hem kent merkezinde hem de dışında çeşitli güzel plajlar bulunuyor. Küçük bir şehir olmasına rağmen Gallipoli’de gece hayatı da oldukça renkli. Çok sayıda bar ve disko eğlenmek isteyenleri bekliyor. Tekne turları ile tüplü ve şnorkelle dalış şehirde yapabileceğiniz aktivitelerin başında geliyor.

Gallipoli sıcak bir iklime sahip ve kış aylarında bile sıcaklık 20 derece civarında ölçülüyor. Mayıs ayında başlayıp ekime kadar devam eden yaz mevsiminde bu değer 40 dereceye yaklaşıyor.