Galata Kulesi Yakınındaki Oteller

En uygun Galata Kulesi yakınındaki otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Galata Kulesi yakınındaki otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Galata Kulesi Hakkında

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Galata semtinde inşa edilen Galata Kulesi, yüzlerce yıldır şehrin önde gelen sembolik yapılarından. Daha önce bölgede bulunan kulenin yerine 1300’lü yıllarda Cenevizliler tarafından yaptırılan kule, o dönemde ‘’İsa Kulesi’’ ismiyle anılıyordu. Uzunca bir süre İstanbul’un en yüksek binası olarak kalan kuleden kuş bakışı Tarihi Yarımada manzarasını seyretmek mümkün. Geçmişten bu yana pek çok kez restore edilen kule, Osmanlı devrinde bir süre rasathane olarak hizmet verdi. 1700’lü yıllardan itibaren şehirde meydana gelen yangınları gözetlemek ve halka haber vermek amacıyla kullanılan kule günümüzde kuşkusuz şehrin en gözde tarihi eserlerinden.  

Şimdilerde manzaraya karşı oturarak İstanbul'u seyredebileceğiniz kafe ve restorana da ev sahipliği yapan kuleye asansörlerle çıkmak mümkün. Şehrin hayli merkezi ve kolay ulaşılabilir bir noktasında bulunan kuleye İstiklal Caddesi’nden yürüyerek gelebilirsiniz. Galata Kulesi’ne ayrıca vapur veya tramvayla Karaköy’e kadar ulaştıktan sonra buradan da yaklaşık 5 dakika içerisinde varmak mümkün. İstanbul’da külterel yaşamın ve eğlencenin nabzının attığı noktaların başında gelen Galata’da sanat galerilerini gezerek, takı, şapka ve şal gibi hediyelik eşyalara göz gezdirerek zaman geçirebilirsiniz.

Galata’da bazıları Osmanlı döneminin izlerini taşıyan pek çok tarihi otel ve konaklama tesisi bulunuyor. Aradan geçen yüzyıllar içinde sayısız yerli ve yabancı ünlü konuğa ev sahipliği yapan Galata otellerinde kalarak İstanbul’un tarihi atmosferini doyasıya solumak mümkün. Galata otelleri konuklarına genellikle oda kahvaltı şeklinde hizmet veriyor. Ayrıca manzaralı odaları tercih ettiğinizde odanızın penceresinden şehrin seyrine doyulmaz İstanbul manzarasının keyfine varabilirsiniz.

Galata Kulesi Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 96,60 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.