Gainesville Otelleri Ara

En uygun Gainesville otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gainesville otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gainesville Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaleti’nde yer alan Gainesville, halk arasında kısaca G-Ville şeklinde anılır.

Şehir içi ulaşım daha çok otobüslerle sağlanıyor ancak bisikletler de halk arasında ulaşım aracı olarak yaygın şekilde kullanılıyor ve kentin neredeyse tamamında özel bisiklet yolları bulunuyor. Kent ayrıca Charlotte, Atlanta ve Miami’ye düzenli seferlerin yapıldığı bir havalimanına da sahip.

Gainesville nemli subtropikal iklimin etkisi altında bulunuyor. Genel Florida iklimine kıyasla sıcaklık dalgalanmaları Gainesville’de daha yüksek olur. Mayıs ortalarından eylül sonuna kadar sıcaklık ortalama 21 ila 33 derece arasında değişiklik gösterir ve yüksek nem oranına sahip olur. Kış aylarında ise sıcaklık ortalama 6 ila 10 dereceye düşer ve zaman zaman don görülür.

Ülkenin en büyük üniversitelerinden olan ve geniş bir kampüs alanında eğitim veren Florida Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Gainesville; genç nüfusun yoğun olduğu, son derece hareketli bir şehir. Gainesville, National Geographic tarafından “Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamak ve eğlenmek için en iyi yerlerden biri” olarak gösterilmişti. Ancak üniversitenin tatil dönemlerinde şehrin oldukça durgunlaştığını unutmamak gerek.

Müzik kent için önemli bir olgu. Birçok bilindik şarkıcı ve müzik grubunun kariyerinin başlangıç noktası olan Gainesville’de sürekli konserler ve müzik festivalleri düzenleniyor.

Şehirde çok sayıda kafe ve bar bulunuyor. Amerikan yemeklerinin yanı sıra Yunan, Lübnan ve Uzakdoğu mutfağının lezzetlerini sunan çeşitli restoranlar mevcut. Ücretler ise eyaletin diğer şehirleriyle kıyaslandığında daha makul. Gece hayatı özellikle Florida Üniversitesi’nin eğitim döneminde oldukça hareketli ve mekânlar gece 02:00’ye kadar açık oluyor.

Gainesville’de Butterfly Rainforest, Devil's Millhopper Geological State Park, Kanapaha Botanical Gardens gibi çok sayıda park ile doğal yaşam alanları bulunuyor ve gerçekten güzel manzaralar sunuyor. Sıcaklığın ve nemin çok yüksek olduğu zamanlarda bu yeşillik alanlar çok tercih ediliyor. Müze konusunda çok zengin olmasa da Samuel P. Harn Museum of Art ve Florida Museum of Natural History müzeseverleri hayal kırıklığına uğratmayacak türden. Florida Üniversitesi Kampüsü tüm şehir ziyaretçilerinin ilgisini çeken ve görmek isteyeceği önemli bir destinasyon.