Funchal Otelleri Ara

En uygun Funchal otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Funchal otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Funchal Hakkında

Funchal, Portekiz’in bir ada şehridir. Kanarya Adaları olarak da bilinen Madeira Adası’nda yer alan bu şehir turistik bir kenttir. Turistlerin yoğun olduğu sezonlarda şehir kalabalıklaşır. Cebelitarık Boğazı’nın kenarında konumlanmış bu şehrin havalimanı ünlüdür. Çünkü denizin kenarına konumlanmış havalimanının pisti viyadüklerle uzatılmıştır. Dünyanın en tehlikeli havaalanlarından biri olarak bilinir.

Ünlü Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo’nun da doğduğu şehirdir. Yokuşlu bur şehirdir. Etrafında denize doğru inen kaya parçaları, volkanik oluşumlar dikkatinizi çekebilir. Eski şehri gezebilir, safari yapabilir botanik bahçesinde yürüyüşler yapabilirsiniz. Colegio dos Jesufitas Kilisesi, Igreje de Nossa Senhora do Monte Kilisesi, Santa Clara Manastırı gibi dini yapıları da ziyaret edebilirsiniz. Su altı turları ya da tekne turları da şehirde yapabileceğiniz diğer aktivitelerdir. 

Portekiz’in başkenti Lizbon’dan uçakla Funchal’a ulaşabilirsiniz. Genel olarak ılıman bir iklimi vardır. Yazlar sıcak ve kurak geçer kışlar ise ılık ve yağışlı. Eğer denize girmek isterseniz yazın ya da bahar aylarını tercih edebilirsiniz. Kışları da çok soğuk geçmeyeceği için kış aylarında bile gidilebilir.