Fransız Polinezyası Otelleri Ara

En uygun Fransız Polinezyası otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Fransız Polinezyası otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Fransız Polinezyası Hakkında

Fransa’nın denizaşırı toprağı olan Fransız Polinezyası, Okyanusya yakınlarında, Güney Pasifik'te yer alıyor. Polinezya’daki bazı takımadalardan oluşan Fransız Polinezyası’nın en ünlü adası ''Sosyete Adaları'' olarak biliniyor.

Fransız Polinezyası'nın en meşhur adalarından Tahiti, Puka-Puka, Mo'orea, Nuku Hiva, Ra'iātea, Taha'a, Hiva Oa, Bora Bora ve Society adaları ise turistlerin ilgisini çekiyor. Bu adalar her yıl birçok turisti ağırlıyor.

Ziyaretçilerin Mo'orea Adası’ndaki Cook Körfezi’ni, Bora Bora Adası’ndaki Faanu Körfezi ve Kilisesi, Farepiti Noktası ile Siyah İnci Müzesi’ni, Tahiti Adası’ındaki Faarumai Şelalesi, Vaitepe şehri, Pao Pao köyü ve Punaauia, Paea, Paparā, Aure and Mahina komünlerini, Robert Wan İnci Müzesi, Paul Gauguin Müzesi, Tahiti ve Adalar Müzesi, Notre Dame Katedrali ve Papeete Tahiti Tapınağı’nı gezip görmeden dönmemesi tavsiye ediliyor.

Fransız Polinezyası’nda, Tahiti’de, Bora Bora’da, Mo'orea’da, Huahine’de, Rangiroa’da, Raiatea’da Tahaa’da aletli dalış, sörf, rüzgâr sörfü, yelken, şnorkelle yüzme yapılabiliyor. Papeete ve Wallis ise gezmeyi ve alışveriş yapmayı sevenleri ağırlıyor.

Başkenti Papeetē olan Fransız Polinezyası’nın en büyük şehri Faaa'dır ve bu şehirler Tahiti Adası'nda bulunur. Tahiti Adası’nda her yıl aralık ayının ilk haftasında Tahiti Tiare Günü kutlanır ve adadaki her sokak ve köşe tiare çiçekleriyle süslenir. Ülkede resmi olarak Fransızca ve Tahitice (Polinezce) konuşuluyor.

Polinezyalı, Çinli ve Fransızların yoğun yaşadığı ülkede, halk Hıristiyanlık dinine inanıyor. Ülkede para birimi olarak Fransız Pasifik Frangı (XPF) kullanılıyor. 100 Fransız Pasifik Frangı 3 Türk Lirası’na tekabül ediyor.

Fransız Polinezyası’nda siyah kültür incisi üretimi, derin deniz balıkçılığı ve turizm ülkenin başlıca gelir kaynağını oluşturuyor. Hindistan cevizi, vanilya, meyve, sebze, kahve, balık, kümes hayvanları, sığır eti, süt ürünlerinin üretildiği ülkede, fosfat üretiminden de gelir sağlanıyor.

Fransız Polinezyası'nda ılıman ve sıcak bir iklim hissedilir. Bu nedenle ülkeyi yılın herhangi bir döneminde ziyaret edebilirsiniz. Ülke genellikle balayı çiftlerini, romantik bir tatil yapmayan isteyen aileleri turist olarak ağırlıyor.

Fransız Polinezyası mutfağında egzotik meyveler, taze balıklar ve sebzeler kullanılıyor. Vanilya çubukları ise kesinlikle mutfaklardan eksik olmuyor. Fransız Polinezyalılar genellikle, poisson cru, chevrette ve no amura'a isimli yemekleri tüketiyor.

Fransız Polinezyası'na birden çok havalimanı aracılığıyla ulaşılabiliyor. Faaā Uluslararası Havaalanı, Bora Bora Havaalanı, Puka-Puka Havaalanı, Fakahina Havaalanı, Nuku Hiva Havaalanı, Ua Huka Havaalanı, Moorea Havaalanı, Fakarava Havaalanı ve Faaite Havaalanı ülkeye ulaşımda ziyaretçilerine kolaylık sağlıyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeyi ziyaret edecekleri zaman bordo, yeşil ve gri pasaporta sahip olanlardan vize isteniyor, siyah pasaport sahiplerinin ise ülkede 1 aya kadar vizesiz kalmasına izin veriliyor.

Fransız Polinezyası Semtleri