9. Sayfa Fort Lauderale Otelleri Ara

En uygun Fort Lauderale otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Fort Lauderale otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Fort Lauderale Hakkında

ABD’nin Atlantik Okyanusu kıyılarındaki tatil kenti Fort Lauderdale, Florida Eyaleti’nde ve Miami’nin 45 km. kuzeyinde yer alır. Şehir içine uzanan 250 km.’lik kanal ağıyla ünlü şehir, ABD’nin Venedik’i olarak anılmaktadır. ‘Riviera’ özelliği taşıyan Fort Lauderdale; dengeli mimarisi, modern altyapısı, doğal güzellikleri ve sahilleriyle ön plana çıkmaktadır. Adını 1838 yılında kente inşa edilen Lauderdale Kalesi’nden alan şehir, 1895 yılında kentleşmeye başladığında bir gemicilik ve ticaret merkezi haline gelmiştir.

Bugün tam anlamıyla bir tatil lokasyonu olarak öne çıkan Fort Lauderdale, yıl boyunca güneşli havası, palmiye ağaçları, kanalları, su sporları ve özenle korunmuş doğal güzellikleri ile Florida Eyaleti’nin en gelişmiş turizm kentleri arasında ilk sıralardadır. Kanallarında gondol turlarının düzenlendiği şehir, plajları kadar kültür ve sanat etkinlikleri ile de ünlüdür. Kırmızı tuğladan inşa edilmiş yoldan ulaşılan Riverwalk Bölgesi, tamamıyla kültürel, sanatsal ve eğlence etkinliklerinin düzenlendiği merkezdir. Las Olas Bulvarı ise kentteki ucuz alışverişin kalbi konumundadır.

Şehir kanalları, sahil bölgesi ve Las Olas Bulvarı’nın yanı sıra; Sanat Müzesi, Keşif ve Bilim Müzesi, Antika Araba Müzesi, Bonnet Evi Müzesi ve Bahçesi ile Stranahan Evi kentin ilgi çekici diğer gezi noktalarıdır. Yıl boyunca önemli ölçüde yağış alan şehir tropikal iklim etkisindedir. Fort Lauderdale Hollywood Uluslararası Havaalanı, kentin 5 km. güneybatısındadır.

Fort Lauderale Galeri