Flensburg Otelleri Ara

En uygun Flensburg otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Flensburg otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Flensburg Hakkında

Almanya'nın sınırları içerisinde yer alan Schleswig-Holstein eyaletine bağlı Flensburg şehri, gemi yapımı konusunda ve kâğıt üretiminde oldukça önemli bir role sahiptir. Ülkenin kuzey ucunda bulunan en büyük kent olma özelliği bulunan kentte ayrıca rom imalatı yapan birçok iş sahası yer alır.

Sıcak ve ılıman bir iklimin hüküm sürdüğü Flensburg şehrinde belirgin bir yağış rejimi görülür. Yaz aylarında da yağış alan Flensburg ilinin yıllık ortalama sıcaklığı 8,0 olurken, yıllık ortalama yağış miktarı 833 mm olarak hesaplanır. Şehirde geçmiş dönemden kalma birçok önemli eser vardır. Bunlar içerisinde yer alan; Kirche st.Nikolai, Phäenomenta, Friedhof Friedenshügel, Danevirke Museum, Windsbraut, Nordermarkt, Stadion am Volkspark ve Kritz görmeniz gereken alanlar içerisindedir.

Her yıl yaz sonu kutlanan Holi Fest der Farben Flensburg etkinliği ülkenin en eğlenceli aktivitelerini içerir. Bu etkinliğe katılarak doyasıya eğlenebilir ve farklı sanatsal aktiviteleri bir arada görebilirsiniz. Flensburg yemek kültürü; Alman, Fransız ve Belçika mutfağından oldukça etkilenmiştir. Balık çeşitleri, domuz etinden elde edilen lezzetler ve kızartma türleri oldukça yoğun bir şekilde menülerde yerini alır. Farklı meyve özlerinden elde edilen dondurma çeşitleri ülkeyi ziyarete gelen kişiler tarafından fazlasıyla beğenilir. Schaeferhaus Havalimanı şehrin önemli ulaşım ağlarından birisini oluşturmaktadır.